Które książki warto przeczytać?

Przez wiele lat powstało bardzo dużo książek godnych przeczytania, które są polecane z różnych powodów. Warto zapoznać się z listą najpopularniejszych pozycji, z którymi warto się zapoznać. Poznaj książki warte przeczytania.

Duma i uprzedzenie

Wśród książek, które warto przeczytać w obecnych czasach, można wskazać taką pozycję jak „Duma i uprzedzenie”. Została ona napisana przez Jane Austen oraz cieszy się sporą popularnością wśród kobiet w różnym wieku. Akcja książki dzieje się na angielskiej prowincji na przełomie osiemnastego i dziewiętnastego wieku. Dzięki niej można zapoznać się ze specyfiką dawnych lat, a także ówcześnie panującymi zwyczajami.

książki warte przeczytania

Wichrowe Wzgórza

Kolejną pozycją książkową, z którą warto się zapoznać są bez wątpienia „Wichrowe Wzgórza”. Książka ta została napisana przez Emily Jane Brontë i jest przeznaczona głównie dla kobiet, dla których jest bardzo interesująca. W tej pozycji można znaleźć ciekawą historię trzech pokoleń kobiet. Miłość i szczęście przeplatają się w niej z pragnieniem zemsty, co jest bardzo interesującym wątkiem dla wielu pań.

Rok 1984

„Rok 1984” to kolejna pozycja, z którą warto się zapoznać, ponieważ jest to klasyka literatury. Jej autorem jest George Orwell. To nieco przerażające dzieło, które jednak zdecydowanie zasługuje na uwagę. Historia jest ponadczasowa, ale także napisana bardzo dobrym stylem, który zwraca na siebie uwagę. Książka jest obowiązkową pozycją o społeczeństwie, porusza jakże niewygodne tematy inwigilacji. Żaden człowiek z całą pewnością nie chciałby się znaleźć w takim świecie.

Książki warte przeczytania – Proces

Książki warte przeczytania to często klasyka literatury jak „Proces”, Franza Kafki. Jest to obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów literatury. Historia porusza takie tematy jak totalitaryzm oraz biurokracja, które w bezpośredni sposób łączą się z ówcześnie panującymi aktami prawa. Bez wątpienia jest to ciekawa historia, z którą warto się zapoznać, aby zwiększyć poziom swojej wiedzy oraz świadomości społecznej.

Komu bije dzwon

W obecnych czasach dużą uwagę zwraca także taka pozycja jak „Komu bije dzwon”. Została ona napisana przez Ernesta Hemingwaya i jest zarazem jego najsłynniejszym oraz najwspanialszym dziełem. Akcja powieści toczy się podczas wojny domowej w Hiszpanii i opowiada historię dwóch osób. Warto przeczytać tę powieść, ponieważ ma znaczący wkład w kulturę europejską. Dzięki niej można również rozszerzyć swój światopogląd.

Położna z Auschwitz

Wśród unikatowych pozycji literackich z ostatnich lat można wskazać także taką historię jak „Położna z Auschwitz”, która. wyszła spos pióra Magdy Knedler. Można w niej znaleźć historię Stanisławy Leszczyńskiej, która działała na terenie obozu Auschwitz. Dzięki niej dzieci mogły bezpiecznie przychodzić na świat w warunkach obozowych. Warto zapoznać się z tą pozycją literacką, ponieważ porusza istotne społecznie tematy, takie jak historia wojny oraz obozów zagłady, które podczas wojny funkcjonowały. Książka opowiada bardzo wzruszającą historię o kobiecie, która nigdy się nie poddawała i nie myślała wyłącznie o własnym bezpieczeństwie.

książki do przeczytania

Za zamkniętymi drzwiami

Kolejną popularną w ostatnich latach pozycją jest „Za zamkniętymi drzwiami”, która została napisana przez B. A. Paris. Książka jest bardzo wciągająca i dzięki temu umożliwia oderwanie się od szarej rzeczywistości oraz stresów dnia codziennego. Jest to opowieść o małżeństwie, które skrywa pewną tajemnicę. Warto zapoznać się z nią w sposób samodzielny, a także dowiedzieć się, jakie jest jej zakończenie. Na pewno będzie to doskonały wybór dla wszystkich osób uwielbiających thrillery.

Cień wiatru

Wymieniając najwybitniejsze pozycje ostatnich lat nie można zapomnieć o takiej książce jak „Cień wiatru”. Autorem tej pozycji jest Carlos Ruiz Zafón. Książka jest wyjątkowa i z całą pewnością warto się z nią zapoznać. Historia opowiada o marzeniach i miłości, ale także o nienawiści. Porusza bardzo ważne dla każdego człowieka tematy, dlatego nie można przejść obok niej obojętnie. Jest to obowiązkowa pozycja dla każdego fana literatury współczesnej.

Redakcja e-slask.pl