Jak skutecznie sprzedać nieruchomość?

Sprzedaż domu czy mieszkania niekiedy jest dużym przedsięwzięciem. Znalezienie nabywcy gotowego zapłacić oczekiwaną kwotę nierzadko bywa wyzwaniem. Jeszcze gorzej – gdy na ofertę nie ma w ogóle odzewu. W jaki sposób skutecznie i szybko sprzedać nieruchomość? Czy warto korzystać z ofert pośredników?

Jak promować nieruchomość?

Wydaje się to oczywiste, natomiast warto zaznaczyć, że żeby sprzedać nieruchomość, należy to wszem i wobec ogłaszać. Ważna jest przy tym skuteczność. Nierzadko nie wystarczy ograniczanie się tylko do jednej formy promocji. Przede wszystkim można rozpocząć od wywieszenia dedykowanego banera z podstawowymi danymi do kontaktu, który może zawisnąć na ogrodzeniu lub balkonie (w szczególności jeśli chodzi o mieszkania). W ten sposób zainteresowanie ofertą można wzbudzić wśród osób przebywających lub przejeżdżających w danej okolicy.

Dodatkowo koniecznie powinno się reklamować sprzedawaną nieruchomość w różnego rodzaju portalach ogłoszeniowych. Zdecydowanie warto korzystać ze sprawdzonych i renomowanych stron, które dają szerokie możliwości. Z pewnością takim serwisem jest pokato.pl, dzięki któremu można zyskać odpowiedni zasięg i wzbudzić większe zainteresowanie potencjalnych kupujących. Darmowe ogłoszenie nieruchomości, które można opublikować w serwisie jest zdecydowanie dodatkowym atutem, ponieważ w takim wariancie nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów.

Czy warto korzystać z pośrednika?

To oczywiście kwestia indywidualna, która przez wielu sprzedających rozpatrywana jest zarówno w kategoriach pozytywnych, jak i negatywnych. Głównym aspektem, który odradzałby korzystanie z takiego rozwiązania, jest z pewnością wynagrodzenie agenta. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze to sprzedający ponosi koszty związane z zatrudnieniem specjalisty. Bywa, że umowy skonstruowane są tak, że pośrednikowi płaci nabywca. To niestety może odstraszać potencjalnych kupujących, którzy prócz kosztu związanego z zakupem nieruchomości, muszą dodatkowo ponieść ten, związany z opłaceniem agenta.

Z kolei na promowanie tego rozwiązania jako korzystnego, podaje się, że poprzez współpracę ze specjalistą, znacząco zwiększa się możliwości sprzedaży nieruchomości. Wszystko może być efektem doświadczenia agenta, który sprzedażą nieruchomości zajmuje się przecież na co dzień. Dzięki podejmowanym przez siebie działaniom, nierzadko udaje im się osiągnąć zamierzony cel, ponieważ najczęściej tylko od skutecznie zakończonego przedsięwzięcia, otrzymują oni jakiekolwiek wynagrodzenie.

Jak szybko sprzedać nieruchomość?

Jeśli właścicielowi domu lub mieszkania, zależy na szybkiej sprzedaży, warto podjąć kilka działań jednocześnie. Można zarówno wywiesić baner, korzystać z renomowanych portali ogłoszeniowych o szerokim zasięgu czy skorzystać z pomocy pośrednika. Wszystko zależy jednak od indywidualnych decyzji. Faktem jest, że tylko działanie w kilku obszarach, może przynieść zamierzony efekt. Wcale jednak nie chodzi o to, by wbrew swoim przekonaniom, korzystać z usług agenta nieruchomości. Można bowiem samemu skutecznie starać się sprzedać dom lub mieszkanie bez pośredników. Wystarczy jedynie podjęcie kilku dodatkowych aktywności.

Sprzedaż nieruchomości nierzadko jest wyzwaniem. Nie warto jednak od razu stawiać się na przegranej pozycji. Głowa do góry! To naprawdę nic trudnego. Wystarczy trochę cierpliwości i regularnie podejmowane działania, a na pewno osiągnie się wyznaczony cel.

Redakcja e-slask.pl