Marzysz o niezwykłej podróży skrojonej na miarę? Ruszaj do Dalekiej Azji! To kierunek dla prawdziwych globtroterów

Marzysz o naprawdę dalekiej podróży do kraju z całkowicie odmienną kulturą? To pomysł, który towarzyszy bardzo wielu turystom. Chęć oderwania się od tego, co znane i codzienne, przeżycia przygody i doświadczenia czegoś zupełnie nowego – takie właśnie są dalekie podróże. Z Planet Escape ich organizacja jest bajecznie łatwa. Specjaliści, którzy mają szerokie doświadczenie w kierunkach egzotycznych, zadbają, by wyjazd był skrojony na miarę i trafiał w potrzeby Klienta. Dla globtroterów idealnym kierunkiem jest Daleki Wschód Azji.

Egzotyka nie musi oznaczać palm

Słowo egzotyka kojarzy się w pierwszej kolejności z plażą, ciepłym morzem i palmami. Ale jest to bardzo wąskie rozumienie tego słowa. Egzotyka to wszystko, co odmienne kulturowo, krajobrazowo czy przyrodniczo. Na egzotycznych wakacjach nie trzeba wypoczywać na plaży. Można poznawać nieznane zakątki, doświadczać spotkania z lokalną kulturą, kosztować nowych smaków i przeżywać kontakt z nieznaną przyrodą.

Kraje Dalekiej Azji leżą na jej wschodnim wybrzeżu. Są tu prawdziwe globtroterskie i podróżnicze hity, takie jak Wietnam, Kambodża, Laos, Indonezja, Filipiny czy Japonia. Każdy z nich ma swoją własną specyfikę, a zatapianie się w niej może być przygodą życia. Wakacje w Japonii (https://planetescape.pl/kraj/japonia/) to ciągłe zaskoczenia. Kraj kojarzący się z technologiami, nowoczesnością, nowinkami technicznymi zaskakuje swoją tradycyjnością i kulturą. Superszybki pociąg, obok na peronie kobieta w tradycyjnym kimonie, a za rogiem dzielnica gejsz w Kioto – takie połączenie można znaleźć tylko w Japonii. Jej kultura jest niezwykle hermetyczna i można jej doświadczyć w zasadzie tylko na miejscu. O ile w licznych miastach świata można spotkać China Towns – dzielnice chińskie z tradycyjną zabudową, restauracjami i sklepikami, to znalezienia restauracji japońskiej lub dzielnicy o japońskim zabarwieniu jest nie lada wyczynem.

Japonia to niezwykłe budownictwo, tradycyjne pałace i świątynie w Kioto czy Osace, Miasto Drwali, czyli Takayama z zachowaną zabudową z XVII w., górska wioska Shirakawa-go wpisana na listę UNESCO i wiele innych. Drewniane budynki z charakterystycznymi dachami otoczone są często ogrodami, z których najpiękniejsze znajdują się w Kanazawie.

Doświadczanie kuchni Dalekiego Wschodu

Daleki Wschód Azji to oczywiście odmienna kultura, której poznawanie jest samo w sobie przygodą. Wyjeżdżając w tak odległe rejon, warto wcześniej poznać nieco miejscowe zwyczaje, by nie popełnić jakiegoś faux-pas. Podglądanie żywej kultury i tradycji w państwach regionu pozwala lepiej zrozumieć jego mieszkańców, ale też powiązać ją z historią i dziedzictwem.

Nieodłącznym elementem takich doświadczeń jest tradycyjna kuchnia każdego państwa. Wszystkie są inne, bazują na lokalnych składnikach i kształtowały się przez setki lat. Kuchnia japońska (https://planetescape.pl/blog/japonska-kuchnia-smaki-japonii-co-warto-zjesc/) kojarzona jest na Zachodzie głównie z sushi, a to tylko jej niewielki wycinek. Zaskakujące jest jej urozmaicenie, a miłośnicy street foodu znajdą tu swoją Mekkę. Bogactwo ulicznych straganów jest w pierwszej chwili trudne do ogarnięcia. Od sushi przez makaron udon, różne rodzaje ryb, naleśniki Ookonomiyaki, warzywa, ryby czy grzyby w tempurze po treściwe zupy – kuchnia japońska to raj dla miłośników nowych smaków i poznawania danego kraju „od kuchni”. A także doskonałe uzupełnienie wszelkich atrakcji tego azjatyckiego kraju.

 

Artykuł sponsorowany

Redakcja e-slask.pl