Woda ryżowa na włosy – efekty stosowania wody ryżowej

Na kondycję i wygląd naszych włosów ma wpływ wiele różnorodnych czynników. Prawidłowo dobrana pielęgnacja i odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne pozwolą na wzmocnienie i upiększenie nawet najbardziej zniszczonych włosów.

Pielęgnacja włosów krok po kroku

Stan skóry głowy i włosów to wypadkowa wielu czynników, do których można zaliczyć między innymi geny, dietę czy sposób pielęgnacji.
Niezwykle ważnym w całym rytuale pielęgnacyjnym włosów jest dobranie odpowiednich produktów. Szampony i odżywki muszą być przede wszystkim idealne dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb. Cienkie, łamliwe włosy będą potrzebować zupełnie innych składników i formuł niż gęste i mocne włosy.

Wybór produktów należy rozpocząć od skrupulatnej analizy potrzeb naszych włosów. W tym celu najlepiej udać się do specjalisty – trycholog pomoże w ocenie stanu skóry głowy, cebulek i włosów oraz dobierze pielęgnację najlepiej dopasowaną do naszych potrzeb.

Odpowiednio dobrany zestaw pielęgnacyjny to jednak nie wszystko. W pielęgnacji włosów niezwykle ważną jest konsekwencja – nakładanie odżywki czy maski powinno odbywać się systematycznie. Aby odpowiednio zatroszczyć się o stan naszych włosów, warto zadbać o wygospodarowanie dodatkowych 10 minut, które w zupełności wystarczą na spokojne nałożenie i zmycie produktu.

Zbawienny wpływ na włosy mają także różnego rodzaju masaże, które pobudzają mikrokrążenie skóry głowy. Niezwykle istotnym elementem może okazać się również sama technika mycia – włosy powinno myć się ciepłą, ale nie gorącą wodą, na koniec koniecznie spłukując je chłodnym strumieniem. Zimna woda pomoże w domknięciu łusek włosa, co zapewni im jedwabistą gładkość i blask.

woda ryżowa włosy

Zabiegi stylistyczne włosów – o czym pamiętać?

Zabiegi stylistyczne włosów mogą mieć szkodliwy wpływ na ich kondycję. Odpowiednie przygotowanie włosów do zabiegów takich jak układanie czy prostowanie, pozwoli uchronić je przed ewentualnymi uszkodzeniami. Przed rozpoczęciem stylizacji warto zaopatrzyć się w produkty zapewniającą ochronę przed wysoką temperaturą.

Woda ryżowa na włosy – właściwości wody ryżowej

Wiele osób decyduje się na stosowanie naturalnych produktów do pielęgnacji skóry głowy – natura wyposażyła nas w narzędzia, dzięki którym jeszcze lepiej możemy zadbać o piękno i zdrowie naszych włosów. Jednym z takich produktów jest woda ryżowa na włosy, która z pewnością zainteresuje wszystkie maniaczki włosów.

Od wieków używana przez Japonki, woda ryżowa posiada wiele udowodnionych naukowo zalet. Dobroczynne działanie wody ryżowej opiera się przede wszystkim na dużym nagromadzeniu składników odżywczych – woda ryżowa zawiera między innymi witaminę E, witaminy z grupy B oraz żelazo, magnez, cynk i potas.

Woda z ryżu na włosy zawiera również cenny inozytol, który doskonale poprawia wygląd włosów. Inozytol poprawia elastyczność włosów, a ponadto tworzy na pasmach film, chroniący je przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Woda ryżowa to także różnego rodzaju proteiny, odpowiedzialne za uzupełnianie ubytków w strukturze włosów. Dodatkowo proteiny nadają blasku oraz objętości. W składzie wody ryżowej znajdziemy również skrobię, która odpowiada za nawilżenie i wygładzenie włosów.

Woda z ryżu na włosy – jak przygotować?

Przygotowanie wody ryżowej to niesłychanie proste zadanie – do jego wykonania wystarczy nam połowa szklanki ryżu i woda. Wodę ryżową można przygotować na kilka sposobów:

– woda ryżowa bez gotowania – ryż płuczemy w zimnej wodzie, po czym zalewamy go 3 szklankami wody i odstawiamy na co najmniej 30 minut,

– woda ryżowa z gotowania – ryż płuczemy w zimnej wodzie i zalewamy czterema szklankami wody, po czym ustawiamy go na średnim ogniu. Gdy woda zacznie się gotować, ściągamy garnek z palnika i przelewamy przez sitko. Powstały płyn rozcieńczamy dodatkowo jedną szklanką wody,

– woda ryżowa z fermentacji – pół szklanki ryżu zalewamy zimną wodą i odstawiamy na 48 godzin. Po upływie tego czasu ustawiamy garnek na ogniu i podgrzewamy do 60 stopni Celsjusza. Po zdjęciu z palnika, powstałą wodę ryżową przesiewamy przez sitko.

Woda z ryżu na włosy – jak stosować?

Stosowanie wody ryżowej jest niezwykle proste. Wystarczy, że nałożymy produkt na poprzednio umyte włosy i odczekamy od 5 do 10 minut. Wodę ryżową należy zawsze spłukać czystą wodą. Przy stosowaniu wody ryżowej należy pamiętać, by nie używać jej zbyt często. Płukanka z ryżu powinna być aplikowana maksymalnie 2 razy w tygodniu.

włosy pielęgnacja

Woda ryżowa na włosy efekty

Regularne stosowanie wody ryżowej na włosy przynosi widoczne i zadowalające rezultaty. Woda ryżowa, dzięki dużej zawartości cennych składników odżywczych, wzmacnia i odbudowuje nawet mocno zniszczone włosy. Dodatkowo woda ryżowa sprawia, że włosy zyskują sprężystość i blask. Efekty jej działania można zauważyć już po pierwszym zastosowaniu – włosy wypłukane wodą ryżową łatwiej się układają, są miękkie i sprężyste.

Regularnie stosowana woda ryżowa wzmocni włosy i przyczyni się do zmniejszenia ich wypadania.

Redakcja e-slask.pl