Świąteczne porządki

Odgracanie domu to nie lada wyzwanie. Najlepiej podzielić cały proces porządków na kilka etapów. To pozwoli sprzątać szybciej i sprawniej.

Po pierwsze najpierw trzeba pozbierać wszystkie duże przedmioty, które nadają się do wyrzucenia i wynieść je od razu. W drugiej kolejności trzeba zabrać się do sprzątania pomieszczeniami.

Generalnie rzecz polega na tym, że odstawiamy każdy pokój po kolei na błysk. Dlaczego w ten sposób, a nie najpierw kurze w całym domu, okna w cały domu, a potem jeszcze coś innego w całym domu?

Powód jest prozaiczny – jak się zmęczysz, przynajmniej pokój albo dwa będą zupełnie czyste. Poza tym, zrób to dla własnej głowy – widok pomieszczenia, w którym wszystko jest na swoim miejscu może podziałać jak zachęta do odgracenia reszty.

Trzecim i ostatnim etapem jest podjęcie decyzji, które rzeczy jeszcze z tobą zostają, a które na pewno wyrzucisz. Im mniej bibelotów, tym mniej sprzątania, więc warto ograniczać się do tego, co niezbędne.

Generalne sprzątanie dobrze zaplanować w dniu, w którym nie ma się już nic innego do roboty. Najlepiej zarezerwować sobie kilka godzin i skupić się tylko na tym. Na obiad zamówić pizzę, a załatwianie innych spraw zostawić na kolejny dzień.

Przeczytaj więcej na galerialamplumo.pl

Redakcja e-slask.pl