Poznaj thrillery medyczne Tess Gerritsen

Tess Gerritsen to jedna z najbardziej poczytnych i cieszących się największym dorobkiem autorek w gatunku Thriller medyczny. Amerykańska pisarka, z zawodu lekarka, po ukończonych studiach medycznych przeniosła się na Hawaje razem z mężem, który również jest lekarzem. Mimo iż pisała już wcześniej, odniosła sukces swoim pierwszym thrillerem medycznym „Dawca”, do którego prawa filmowe zakupił Paramount. Porzuciła praktykę lekarską na rzecz pisania, a swoją wiedzę z wyuczonego zawodu rewelacyjnie wykorzystuje w pisaniu. Teraz thrillery medyczne Tess Gerritsen są marką samą w sobie.

Przekłady Thrillerów medycznych Tess Gerritsen ukazały się w 35 językach. Każdy kolejny trafia na listy bestsellerów zarówno w Stanach, jak i w Europie.  Sprzedano ponad 30 milionów egzemplarzy jej książek.

Debiut

Autorka zaczynała pisarską karierę od romansów kryminalnych. Jej pierwsza powieść to „Telefon o północy” z 1987 roku. Kobieta pewnego razu dostaje niespodziewany telefon o śmierci męża w pożarze hotelu w Berlinie. Nie wierzy jednak w śmierć Geoffreya i rozpoczyna własne śledztwo, które prowadzi ją w środek międzynarodowego spisku szpiegowskiego, w który uwikłane jest CIA oraz Mossad.

Najpopularniejsze powieści

Najciekawsze thrillery medyczne Tess Gerritsen, które ukazały się do tej pory i zdobyły serca czytelników to przede wszystkim „Chirurg” (w którym seryjny morderca zabija młode, samotne kobiety, wycinając im organy bez znieczulenia), “Skalpel”( w którym zabójca powraca, a  detektyw Rizzoli i Isles muszą ponownie stawić mu czoła), “Grzesznik”, “Ostatni, który umrze”, „Autopsja”, „Dolina umarłych” oraz „Sobowtór”. Nie należy również pominąć takich tytułów, jak „Mumia” czy „Klub Mefista”.

Cykl z detektyw Rizzoli (który rozpoczyna wspomniany „Chirurg”) niezmiennie cieszy się największą popularnością wśród fanów twórczości Tess Gerritsen. Intrygujące, siejące ziarno niepewności, pełne licznych zwrotów akcji, czyta się je z zapartym tchem.

Najwyżej oceniana przez czytelników ósma część cyklu, „Dolina umarłych” rozgrywa się w przysypanej śniegiem wiosce w stanie Wyoming. Isles, jadąca na konferencję patologów zastaje tam dwanaście identycznych, opustoszałych domostw, z nietkniętymi posiłkami na stołach. Kilka dni później policja odnajduje samochód ze spalonymi zwłokami i uznaje, że wśród nich znajdowała się również Maury Isles, jednakże detektyw Rizzoli uważa inaczej i rozpoczyna własne śledztwo.

Każda z powieści wchodząca w skład cyklu Jane Rizzoli & Maura Isles, a jest ich trzynaście, wciąga już od pierwszych stron. Thrillery medyczne Tess Gerritsen cieszą się ogromną popularnością, przyciągają klimatem i zatrzymują wartką akcją.

Redakcja e-slask.pl