Przetłuszczające się włosy – najlepsze sposoby

W obecnych czasach wiele osób zmaga się z takim problemem, jak nadmiernie przetłuszczające się włosy. Warto dowiedzieć się nieco więcej na ten temat, a także zapoznać się z najlepszymi sposobami na tłuste włosy.

Płukanki ziołowe

Wśród najlepszych sposobów na przetłuszczające się włosy można przede wszystkim wymienić wszelkiego rodzaju płukanki ziołowe. Jest to bardzo znana metoda, która w obecnych czasach stosowana jest na szeroką skalę. Płukanka powinna być przygotowana z dość zróżnicowanych ziół. Wśród nich można przede wszystkim wymienić pokrzywę, ale także rumianek i skrzyp polny. Zioła powinno się zalać wrzątkiem oraz poczekać aż napar przestygnie. Po schłodzeniu można nim z powodzeniem płukać włosy.

Przetłuszczające się włosy – maseczka z drożdży

Na tłuste włosy z powodzeniem można również zastosować maseczkę z drożdży. W tym celu należy rozgnieść sto gramów drożdży, a następnie zalać je szklanką ciepłego mleka. Masę, która powstała, powinno się nakładać na włosy na około trzydzieści minut. Po upływie tego czasu całość powinno się zmyć. Maseczkę można spłukać, a włosy powinno się umyć tak jak do tej pory z wykorzystaniem zwykłego szamponu.

włosy przetłuszczające się

Wcierka z cytryny

Wśród najlepszych sposobów na przetłuszczające się włosy można również wymienić zastosowanie wcierki z cytryny, która ma bardzo skuteczne działanie. W tym celu należy wetrzeć we włosy i skórę głowy sok wyciśnięty z dwóch cytryn. Następnie po mniej więcej dwudziestu minutach całość można spłukać letnią wodą. Wcierkę z cytryny można wykonywać raz w miesiącu. Dzięki niej zmniejszy się stan zapalny na skórze głowy, a także ograniczona zostanie produkcja sebum. Dlatego jest to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku posiadania tłustych włosów.

Soda oczyszczona

W przypadku tłustych włosów z powodzeniem można zdecydować się również na zastosowanie takiej substancji jak soda oczyszczona. W tym celu jedną łyżkę sody warto zmieszać z trzema łyżkami wody. Mieszanką, która powstała, należy umyć włosy i wmasować ją w skórę głowy. Kolejnym etapem jest bardzo dokładne spłukanie substancji z włosów i skóry, a także umycie głowy zwykłym szamponem.

Przetłuszczające się włosy – ocet jabłkowy

Włosy przetłuszczające się to bardzo poważny problem kosmetyczny, który dotyczy sporej ilości osób. Wśród najlepszych sposobów na zminimalizowanie tego problemu można wymienić zastosowanie octu jabłkowego, który ma niezwykle korzystne właściwości prozdrowotne. Ocet jabłkowy może zminimalizować ilość produkowanego sebum, a także zmniejszyć swędzenie głowy, jeśli ono występuje. W celu stworzenia mieszkanki należy połączyć jedną czwartą szklanki octu jabłkowego wraz z pół litra wody. Miksturę należy wmasować w skórę głowy po uprzednim umyciu jej szamponem.

Szampon z aloesem

W walce z przetłuszczającymi się włosami można również z powodzeniem zastosować domowy szampon z aloesem. Aloes ma bardzo korzystne właściwości odświeżające, dlatego będzie idealny na przetłuszczające się włosy oraz skórę głowy. W celu stworzenia odpowiedniej mikstury należy dodać do swojego zwykłego szamponu łyżeczkę soku z aloesu, a także łyżkę soku z cytryny. Dzięki temu tradycyjnie wykorzystywany szampon będzie miał skuteczniejsze działanie.

Białko jaja kurzego

Kolejnym skutecznym sposobem na walkę z przetłuszczającymi się włosami można jest również zastosowanie białka jaja kurzego. W tym celu należy ubić białko na gęstą pianę, a następnie całość nałożyć na włosy i skórę głowy. Substancję powinno się trzymać na włosach przez około dwadzieścia minut. Następnie należy spłukać całość ciepłą wodą, a głowę umyć swoim standardowym szamponem tak jak do tej pory. Na pewno jest to bardzo skuteczne rozwiązanie, które poprawi wygląd przetłuszczających się włosów.

Przetłuszczające się włosy – mąka kukurydziana

Na przetłuszczające się włosy z powodzeniem można również zastosować mąkę kukurydzianą. Można ją wcierać w skórę głowy i w tym przypadku będzie działała jak talk. Mąka kukurydziana wchłania nadmiar sebum ze skóry głowy, co sprawia, że w fantastyczny sposób odświeża tłuste włosy. Jednak warto pamiętać, że mąkę kukurydzianą powinno się wmasowywać w suchą skórę, a także po jej zastosowaniu w odpowiedni sposób wyszczotkować włosy. Jest to bardzo istotna kwestia w całym procesie.

Płukanka piwna

Wśród najlepszych sposobów na przetłuszczające się włosy można również wymienić zastosowanie płukanki piwnej, która stworzona jest z piwa. W tym celu należy przepłukać włosy piwem, a następnie obficie spłukać włosy oraz skórę głowy wodą. Dzięki temu wydzielanie sebum będzie ograniczone, co w pozytywny sposób wpłynie na wygląd przetłuszczających się włosów, a także samopoczucie osoby, która je posiada. Warto uwzględnić ten aspekt podczas swojej codziennej pielęgnacji.

Tonik na bazie alkoholu

Tonik na bazie alkoholu to kolejny sposób, który bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku przetłuszczających się włosów. Alkohol ma zarówno właściwości odkażające, jak i odświeżające. Dzięki temu ma bardzo pozytywny wpływ na zmniejszenie się ilości wydzielanego sebum na skórze głowy. Do włosów można z powodzeniem wykorzystać tonik do twarzy, który w swoim składzie zawiera alkohol. Warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem, ponieważ jest ono niezwykle korzystne.

przetłuszczające się włosy

Przetłuszczające się włosy – maseczka z aloesu

Bardzo dobrym sposobem na przetłuszczające się włosy będzie także maseczka z aloesu, który ma bardzo korzystne właściwości prozdrowotne. W celu stworzenia maseczki warto połączyć ze sobą kilka istotnych składników. Wśród nich wymienia się dwie czubate łyżki żelu z aloesu, a także dwie łyżki miodu oraz łyżkę soku z cytryny. Całość należy wmasować we włosy i skórę głowy, a następnie obficie spłukać. Można również umyć włosy swoim standardowym szamponem po wykonaniu całego procesu.

Maseczka z płatków owsianych

Wśród najlepszych sposobów na przetłuszczające się włosy można również wymienić maseczkę z płatków owsianych, która charakteryzuje się dość wysokim poziomem skuteczności. W celu jej stworzenia należy połączyć trzy łyżki zmielonych płatków owsianych, które następnie powinno się zalać ciepłą wodą. Do powstałej papki należy również dołączyć sodę oczyszczoną, a następnie całość nanieść na włosy.

Redakcja e-slask.pl