Jak wysyłać z InPost – przez komputer czy smartfona?

Opcji wysyłki z kurierem InPost jest kilka. Dzięki temu każdy z klientów może wybrać opcję, która jest dla niego najwygodniejsza. Oto właśnie chodzi – aby wszystko było proste, szybkie i komfortowe! Jednak zanim zdecydujemy się na daną formę wysyłki z InPost trzeba poznać dostępne opcje. Sprawdźmy więc, jak wygląda nadawanie przez komputer, a jak za pomocą smartfona! 

InPost Mobile – jak nadać paczkę?

Zacznijmy od czegoś dla fanów smartfonów. Jeśli masz dedykowaną aplikację każdej dziedzinie życia, to musisz mieć też InPost Mobile. Od teraz śledzenie przesyłek, odbieranie ich z Paczkomatu czy tytułowe wysyłanie będzie jeszcze prostsze! Jak więc wygląda nadawanie z poziomu aplikacji InPost? Najpierw wchodzimy w zakładkę “Nadaj”. Naszym oczom ukaże się prosta i przejrzysta zakładka. Wszystkie kroki nadawania przesyłki są zilustrowane obrazkami i czytelnie opisane. 

Najpierw określamy typ nadania. Czy przesyłka zostanie wysłana z Paczkomatu do Paczkomatu, czy też z Paczkomatu do domu. W kolejnym kroku określamy jej rozmiar. Przy każdej opcji podana jest od razu cena. Możemy teraz przejść do kolejnej zakładki. W niej uzupełniamy dane odbiorcy. Dlaczego nie podajemy danych nadawcy? Zakładając profil w aplikacji uzupełniamy informacje o sobie, które później automatycznie dodają się przy nadawaniu. 

Na sam koniec zostaje zakładka z formą płatności. Wystarczy tylko zapłacić i udać się z paczką do pobliskiego Paczkomatu InPost! Nie musisz też drukować w tym przypadku etykiety!

InPost Szybkie Nadania – jak nadać paczkę? 

Jeśli bardziej ufasz kontrolowanej obsłudze komputera, to wyślij paczkę przez InPost Szybkie Nadania. Działa to na bardzo podobnej zasadzie, co InPost Mobile. Również mamy opcję wysyłki z Paczkomatu do Paczkomatu lub z Paczkomatu na podany adres. Wszystko znajdziemy tutaj: https://inpost.pl/wysylam. Wybieramy tutaj odpowiednią opcję. Następnie zostajemy przekierowani do strony Szybkie Nadania. Określamy sposób dostawy oraz rozmiar paczki – dokładnie tak samo, jak w aplikacji InPost Mobile. 

W tym przypadku musimy uzupełnić dane odbiorcy oraz nadawcy. Przy korzystaniu z Szybkich Nadań InPost nie musimy zakładać konta. Dlatego dane podajemy dopiero w formularzu. Teraz zaznaczamy zgody i opłacamy zamówienie. Do wyboru mamy wszystkie ogólnodostępne formy płatności. Na sam koniec bierzemy naszą przesyłkę naklejamy na nią wydrukowaną etykietę i oddajemy ją do ulubionego Paczkomatu!

Która opcja wysyłania z InPost jest lepsza?

Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam! Obie opcje są proste, szybkie i komfortowe. Jedyna różnica to urządzenie, z którego skorzystamy! Dlatego właśnie każdy powinien sam zdecydować, co akurat będzie dla niego wygodniejsze. Przetestowanie obu opcji wciąż może nie przynieść nam odpowiedzi na pytanie…. Dlaczego? Bo przy wysyłaniu z InPost na pewno nie trafimy na żadne problemy! Obie opcje są tak samo niezawodne i proste – sprawdź to. 

Redakcja e-slask.pl