Jak dobrać kolor ścian do beżowych mebli kuchennych

Wybór odpowiedniego koloru ścian do beżowych mebli kuchennych może być trudnym zadaniem. Obecnie cieszą się popularnością w wystroju wnętrz, ponieważ nadają pomieszczeniu lekkości i optycznie je powiększają. Jednak dobór odpowiedniego koloru ścian do takich mebli wymaga trochę rozważenia, aby osiągnąć spójny i estetyczny efekt. W tym artykule przedstawimy kilka prostych wskazówek dotyczących doboru koloru ścian do beżowych mebli kuchennych, tak aby stworzyć piękne i harmonijne wnętrze.

Agenda:

  • Jasne meble – jaki kolor ścian?
  • Beżowa kuchnia – jak dobrać kolor ścian?
  • Dla kogo jest beżowa kuchnia?

Dowiedz się więcej: Jak dobrać kolor ścian do jasnych mebli kuchennych

Jasne meble – jaki kolor ścian najlepszy? Ciepły! Beże i brązy

Jeśli chodzi o jasne meble, najlepszym kolorem ścian do stworzenia efektownego wnętrza jest ciepły beż. Ten odcień beżu zapewni lekkie pomieszczenia. Beżowy kolor mebli dobrze pasuje z jasnymi, jak również z ciemniejszymi , brązowymi odcieniami ścian, zapewniając przy tym równowagę. Aby upewnić się, że jasne meble wyróżniają się w Twoim projekcie wnętrza, zdecyduj się na ciepłe beże i brązy na ścianach.

Beżowa kuchnia: z jakimi kolorami łączyć?

Beżowa kuchnia to świetny wybór, jeśli chodzi o stworzenie neutralnej i uspokajającej atmosfery. Beż jest odcieniem kremu, który idealnie komponuje się z innymi kolorami, aby stworzyć unikalną aranżację w kuchni.

  • Podobna kolorystyka w zestawieniu na przykład podłogi i szafkami tworzy spójną całość. Granatowy i butelkowa zieleń to odcienie, które pasują do jasnej barwy. Te kolory zapewniają kontrast, który wydobędzie to, co najlepsze.
  • Zainwestuj na przykład w ciemny blat czy zabudowę, jak również dodatki do wnętrza. Takie akcenty sprawią, że Twoja kuchnia będzie bardziej w stylu glamour.

Dla kogo beżowa kuchnia?

To świetny wybór dla każdego, kto chce stworzyć przytulne i zachęcające wnętrze. Beż to ciepły, neutralny kolor, który łatwo wkomponować w każdą aranżację. Taką aranżację można rozjaśnić dodając do niej meble i dodatki inspirowane stylem skandynawskim jak również industrialnym.

  • Beżowe kuchnie są idealne dla tych, którzy chcą zachować lekkość i przestronność swojej kuchni bez konieczności angażowania się w bardziej żywą paletę kolorów.
  • Dodatkowo, ten typ kuchni może być również świetną opcją dla tych, którzy chcą jak najlepiej wykorzystać swoją przestrzeń, ponieważ wydobywa wszystkie naturalne elementy w pomieszczeniu, takie jak drewno lub kamienne wykończenia. Jest idealna dla każdego, kto chce stworzyć zachęcającą atmosferę bez przytłaczania swojego wnętrza zbyt dużą ilością kolorów.

Przeczytaj: Szara podłoga w kuchni – triki i porady

Ania Mazur

Jestem Ania Mazur, specjalistka z zakresu urody. Ukończyłam liczne kursy wizażystki. Pasjonuje się głównie strefą urody oraz domami. Uwielbiam planować wnętrze własnego domu co jakiś czas oraz robię to dla osób mi bliskich. W moich tekstach będę dzielić się zdobytą wiedzą z zakresu urody oraz wszelkimi informacjami związanymi z domem. Zapraszam do lektury moich tekstów na e-slask.pl