Jak wybrać fotelik dla dziecka?

Dziecko potrzebuje mebli, które będą dostosowane do jego aktualnych rozmiarów. Właśnie dlatego powstały foteliki dziecięce, które mają idealny wymiar i występują w wielu dziecięcych wzorach i kolorach. Musimy również pamiętać o bezpieczeństwie naszego malucha oraz jego komforcie. Fotel może spełniać wiele funkcji, nie tylko wypoczynkową, ale również stanowić miejsce do zabawy i nauki. Jest on idealnym dopełnieniem całej aranżacji pokoju dziecięcego. Wizualnie praktycznie niczym nie różni się od standardowych mebli dla dorosłych, ale jego rozmiar zdecydowanie zapewni naszemu maleństwu wygodę. 

Jakie rodzaje fotelików mamy do wyboru?

Pierwsza rzecz, na którą powinniśmy zwrócić uwagę to rozmiar fotela oraz oznaczenie wieku dziecka, do jakiego jest on przystosowany. Dodatkowo warto wybrać odpowiedni design, który wpasuje się do reszty otoczenia. W zależności od stylu aranżacji oraz upodobań naszego maleństwa możemy wybrać fotelik Velvet w jednolitym kolorze lub egzemplarz ze wzorkami nawiązującymi do zainteresowań maleństwa. 

Ważne jest, aby materiał, z którego wykonany jest mebel, był przyjazny dla skóry i przyjemny w dotyku. Dzięki odpowiednio dobranemu fotelikowi maluch może wspólnie z rodzicami uczestniczyć w spotkaniach z przyjaciółmi oraz oglądać z nimi filmy. Warto zwrócić uwagę również na jakość wykonania, która zapewni bezpieczeństwo oraz komfort. Wszystkie akcesoria dziecięce powinny posiadać certyfikaty, które gwarantują bezpieczeństwo i dopuszczają produkty do użytku. 

Foteliki dla starszych dzieci będą miały zdecydowanie wiele funkcji. Można na nich przeczytać swoją pierwszą książeczkę lub zrelaksować się po zabawie. Świetnym rozwiązaniem może się okazać fotelik Velvet, którego miękki, przyjazny dla skóry dziecka materiał będzie zachęcał do korzystania z siedziska. Dodatkowo mebel posiada piękny, minimalistyczny design, który wpasuje się do każdego wnętrza. Aby zapoznać się z ofertą na tego rodzaju fotele, warto zajrzeć na stronę internetową https://misioohandmade.pl/foteliki-velvet/.

Jakie funkcje może spełniać fotel dziecięcy?

W zależności od wieku dziecka będą się one od siebie dość mocno różniły. Najmłodsi potrzebują przede wszystkim komfortu oraz wygody, dlatego ich meble będą miękkie i przyjemne w dotyku. Dla nieco starszych będą świetnym miejscem do zabawy lub zaprzyjaźniania się z lekturą. Dla dzieci  wieku przedszkolnym i szkolnym również znajdziemy odpowiednie meble. Tutaj będą to najczęściej fotele, które posłużą za miejsce do odpoczynku, obejrzenia filmu lub przeczytania ulubionej książki.

Bardzo popularnym elementem wyposażenia jest w ostatnim czasie bujany fotel dziecięcy, który pomoże w uspokojeniu lub uśpieniu dziecka. Pamiętajmy, że kołysanie wzmacnia poczucie bezpieczeństwa u naszej pociechy, dzięki czemu łatwiej będzie się wyciszyć zarówno maluchowi, jak i starszakowi. 

Warto zwrócić uwagę również na walory estetyczne fotela. Powinien on mieć przyjemną barwę, najlepiej jeśli będzie to ulubiony kolor naszej pociechy. Musimy dopasować go też do ogólnej aranżacji wnętrza pokoju dziecięcego, aby wszystkie meble stanowiły spójną całość.

Redakcja e-slask.pl