Do jakich zabiegów wykorzystuje się lasery diodowe?

Laser diodowy swoje zastosowanie znajduje najczęściej w zabiegach depilacji. Dzięki rozwojowi technologii jest on nie tylko skuteczniejszy niż kiedyś, ale też zdecydowanie mniej bolesny i bardziej komfortowy. Jest również bardziej przystępny i coraz więcej salonów kosmetycznych oferuje taką usługę. 

Jak wygląda i co daje nam depilacja przy użyciu lasera diodowego?

Laser diodowy sprawdza się podczas depilacji owłosienia. Najczęstszymi powodami decydowania się na zabieg jest jego nadmierna ilość lub po prostu chęć pozbycia się na dłuższy czas problemu z depilacją przy pomocy maszynki, lub depilatora. Dzięki ciągłemu rozwojowi technologicznemu urządzenia tego rodzaju są coraz bardziej efektywne. Poddając się depilacji laserowej, warto wcześniej zorientować się jakim laserem będzie ona wykonywana. Pozwoli to wcześniej sprawdzić jej efektywność oraz opinie osób, które mają ją za sobą. 

Zdecydowanie lepiej urządzenie radzi sobie z włoskami o ciemniejszej barwie, które posiadają w swojej strukturze więcej melaniny, czyli barwnika. W przypadku ciemnego owłosienia musimy jednak przygotować się na mocniejsze odczuwanie zabiegu, ponieważ laser musi oddziaływać z większą mocą. 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat działania i wykorzystywania laserów diodowych w medycynie estetycznej, koniecznie zajrzyj na stronę internetową https://cosmed24.pl/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/lasery-diodowe/.

Jakie jest działanie lasera diodowego?

Zabieg wykonywany przy pomocy lasera diodowego jest w pełni bezpieczny i prawie bezbolesny. Większy dyskomfort mogą odczuwać osoby, które posiadają ciemniejsze i mocniejsze owłosienie. Jego działanie skupia się przede wszystkim na centralnej strukturze włosa, dzięki czemu nie podrażnia tkanek otaczających mieszek. Wiązka laserowa emituje energię cieplną, która oddziałuje na włos i wypala jego cebulkę. Atutem lasera diodowego jest to, że nie obejmuje nas po nim okres rekonwalescencji i możemy od razu wrócić do codziennego funkcjonowania. 

Efekty zabiegów oraz ich trwałość, są zależne przede wszystkim od częstotliwości oraz regularności, z jaką się je wykonuje. W początkowych fazach włos jest jedynie osłabiony i będzie odrastał, jednak po każdej sesji będzie coraz słabszy i pozbawiony koloru. Skóra z czasem stanie się gładka, bez uporczywego i nadmiernie wzrastającego owłosienia. 

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu?

Odpowiednie przygotowanie do depilacji laserowej zapewni nam nie tylko większy komfort, ale również pozwoli uzyskać lepsze efekty. Aby wszystko wyszło pomyślnie, powinniśmy co najmniej miesiąc przed zabiegiem, zaniechać uczęszczania do solarium oraz opalania się w naturalnych promieniach słonecznych. Opalenizna oraz wpływ promieniowania UV może sprawić, że będziemy odczuwać podrażnienia.

Kolejnym rytuałem, jakiego należy unikać przed depilacją laserem diodowym, jest usuwanie włosków wraz z cebulkami przy pomocy innych narzędzi, takich jak depilator czy wosk. Nie powinno się również wykonywać peelingów oraz złuszczania skóry na tydzień przed zabiegiem. Musimy pamiętać, że nie otrzymamy gwarancji, że zostały usunięte wszystkie włoski. Należy przygotować się do tego, że będą odrastać, jednak zdecydowanie słabsze i w dużo mniejszej ilości niż wcześniej. 

Redakcja e-slask.pl