Dieta a libido mężczyzny. Jakie są zależności?

Libido mężczyzny jest zależne od wielu różnorodnych czynników. Na poziom pożądania wpływają między innymi takie kwestie jak palenie papierosów, stresująca praca, depresja czy choroby. Oprócz tego niezwykle ważnym, choć czasem niedocenianym, czynnikiem jest dieta. Poszczególne posiłki mogą poprawić lub pogorszyć poziom męskiego libido. Jeśli chcesz poznać więcej informacji na ten temat, zapoznaj się z naszym tekstem.

Męskie libido — jaka dieta może je poprawić?

Jeżeli chcesz poprawić swoje libido, powinieneś na stałe włączyć do swojej diety takie artykuły spożywcze jak na przykład:

  • chude indycze mięso,
  • twaróg, sery białe, mleko, jogurty, kefiry — generalnie, nabiał ma bardzo dobry wpływ na poziom pożądania u mężczyzny. Taki stan rzeczy wynika stąd, iż produkty z kategorii „nabiał”zawierają spore ilości argininy,
  • orzechy, czekolada, kakao,
  • pomidory, żółtko jaja kurzego, nać pietruszki — jest to możliwe, ponieważ produkty te zawierają spore ilości cynku, czyli substancji mającej spory wpływ na poziom libido.

To jeszcze nie wszystko. Oprócz tego zaleca się spożywanie takich artykułów jak na przykład niektóre ryby, ostrygi czy małże.

Last but not least, ciekawym rozwiązaniem jest również awokado. Dlaczego? Powód jest bardzo prosty: w awokado znajdują się spore ilości następujących składników odżywczych: kwas tłuszczowy, kwas foliowy, witamina E. Związki te mają bardzo dobry wpływ na różne aspekty funkcjonowania ludzkiego organizmu. Oprócz libido, można liczyć wówczas na poprawę pracy serca oraz całego układu krwionośnego.

Oczywiście, nie można oczekiwać, że jednorazowe zjedzenie np. orzechów — nawet jeśli mowa jest o sporej porcji — stanowi afrodyzjak. Do osiągnięcia sukcesu w tym zakresie konieczne jest regularne spożywanie wyżej wymienionych produktów spożywczych.

Jak zwiększyć libido? Preparaty chemiczne

Libido można poprawić w perspektywie długoterminowej lub krótkoterminowej. W pierwszym z wymienionych wariantów zaleca się m.in. odpowiednią, zbilansowaną dietę oraz regularne ćwiczenia fizyczne. Takie działanie nie daje natychmiastowych efektów, ale powinno przyczynić się do poprawy sytuacji po kilku tygodniach lub miesiącach.

Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku różnego rodzaju preparatów chemicznych (jednym z nich jest Maxon – https://maxonforte.pl/). Tego typu środki przynoszą szybki efekt w postaci silnej erekcji. Trzeba jednak mieć na uwadze, że takie rozwiązanie nie jest remedium na problemy ze wzwodem. Wręcz przeciwnie: powinno stosować się raczej sporadycznie, a leczenie niskiego popędu seksualnego powierzyć lekarzowi.

Redakcja e-slask.pl