Dermapen efekty i działanie – na czym polega zabieg?

W zakładach kosmetycznych nie brakuje klientów. Im więcej zadowolonych pań i panów wychodzących z gabinetu, tym więcej kolejnych klientów do umówienia. W ostatnim czasie furorę robi zabieg dermapen, inaczej zwany mezoterapią mikroigłową. Zyskuje on coraz szersze grono zwolenniczek ze względu na swoje działanie odmładzające.

Dermapen – mezoterapia mikroigłowa

Do wykonania mezoterapii mikroigłowej potrzebne jest urządzenie medyczne, popularnie znane jako dermapen. Wykonanie zabiegu za jego pomocą powoduje pobudzenie i regenerację włókien kolagenu i elastyny. Dzieje się to za sprawą specjalistycznej głowicy, w której umieszczone są mikroigły, nakłuwające skórę w sposób automatyczny. Ta mechaniczna stymulacja powoduje mikrourazy skóry, dzięki którym rozpoczyna się proces naprawy naskórka i produkcji kolagenu. Igiełki, które są osadzone w głowicy dermapenu wnikają na głębokość od 0.5 do 2mm. Podczas zabiegu stosuje się skoncentrowane sera, dzięki czemu mają one szansę wniknąć w skórę jeszcze głębiej. Dermapen może być wykonywany na różnych częściach ciała, najczęściej jednak jest stosowany na twarzy, szyi, dekolcie. Ogólnie warto go wykonać wszędzie tam, gdzie chcemy wzmocnić napięcie skóry, zmniejszyć wiotkość cery i zregenerować ją.

zabieg dermapen

Dermapen efekty po – czy mezoterapia działa?

Poprzez proces autoodnowy naskórka, który jest naturalną fizjologiczną reakcją na mikrouszkodzenia skóry, możemy osiągnąć pożądane rezultaty, jak choćby napięcie cery, zmniejszenie jej wiotkości, regenerację naskórka, likwidację blizn. Jest to na prawdę dobra alternatywa zabiegów laserowych stosowanych w usuwaniu blizn. Mikromezoterapia jest też doskonałym sposobem, jeśli chcemy rozjaśnić cerę i usunąć przebarwienia. Dermapen efekty są widoczne w nawilżeniu i zagęszczeniu skóry, spłyceniu zmarszczek, zmniejszeniu trądziku i rozszerzonych porów.

Jak wygląda zabieg mezoterapii?

Zabieg jest wykonuje się w znieczuleniu miejscowym skóry za pomocą kremu z lidokainą, więc powinien być całkowicie bezbolesny i stosunkowo krótki- trwa od 15 do 30 minut. Do zabiegu używa się jednorazowe, sterylne głowice z kilkunastoma bardzo cienkimi igłami wykonanymi ze stali chirurgicznej. Podczas wykonywania mikromezoterapii stosowane są sera bogate i odżywcze w peptydy, witaminy, czy też aminokwasy. Zaraz po zabiegu skóra będzie podrażniona i efekt ten może utrzymać się nawet do dwóch dni. Dermapen powinien być stosowany w seriach, oddalonych od siebie w czasie. Wtedy zauważymy najlepsze efekty, jakie może nam dać mikromezoterapia.

Przeciwwskazania do wykonania dermapenu

Pomimo, że zabieg wykazuje szereg pozytywnie wpływających na skórę właściwości , istnieją przeciwskazania do jego wykonania. Są to:
– choroby, takie jak: cukrzyca, padaczka, choroby nowotworowe i leczenie chemioterapią, zaburzenia krzepliwości krwi, autoimmunologiczne choroby skóry, trądzik różowaty, skóra naczynkowa, ciąża i okres laktacji
– zakażenia bakteryjne i grzybicze,
– stosowanie leków bezpośrednio na skórę,
– poparzenia,
– mocne peelengi przed zabiegiem,
– stosowanie terapii retinoidami,
– opryszczka.

dermapen efekty

Dermapen efekty w domu

Teoretycznie zabieg można wykonać w domu, ale jest to kwestia sporna dla wielu dermatologów i kosmetologów. Chodzi tutaj głównie o zachowanie sterylnych warunków podczas stosowania urządzenia dermapen. Jeśli do skóry dostałyby się bakterie, może to spowodować poważne zakażenie skóry.

Jeśli jednak jesteś gotowa i zdecydowana, aby zabieg wykonać w domu, zadbaj przede wszystkim o higienę i czystość. Spośród całej gamy dostępnych na rynku urządzeń, można wybrać te odpowiednie dla własnych potrzeb. Ważną kwestią powinna być dla nas moc, z którą urządzenie pracuje. Dermapen na baterie może być za słaby na głęboką penetrację skóry, wybierzmy więc ten z zasilaniem.

Kolejnym elementem, który powinien stanowić dla nas priorytet, jeśli chodzi o zakup urządzenia, jest nie tyle sam pen, ile kartdridże, w które jest zaopatrzony. I tak, na problemy potrądzikowe, wybierzmy kartridże zawierające 42 igły. Jeśli interesuje nas pozbycie się drobnych przebarwień lub zmarszczek, warto zainwestować w końcówkę posiadającą 36 igiełek. Jeśli jesteśmy posiadaczkami zdrowej skóry, bez większych zmian i blizn, a chcemy jedynie skórę odświeżyć i zregenerować, dobrym wyborem będą kartridże o specjalnej nazwie NANO. Końcówki te posiadają zaokrąglone, milimetrowe igiełki. Jeśli natomiast zamierzamy użyć dermapen do ciała, np. w celu pozbycia się cellulitu, idealnie do tego nadadzą się końcówki z 12 igłami. Pamiętaj – im mniej igieł, tym grubsze one są.

Zabieg dermapen zyskał sobie duże uznanie w środowisku kosmetologicznym i dermatologicznym. Jest dostępny w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, ośrodkach medycyny estetycznej, w klinikach zajmujących się poprawą urody. Pamiętajmy, aby wybierać gabinety słynące z dobrej renomy i cieszące się dużą popularnością. Będzie to dla nas gwarancją rzetelnego i fachowego wykonania zabiegu. Bo tak, jak dobrze przeprowadzony zabieg może przynieść wiele pozytywnych efektów, tak nieumiejętne lub niechlujne wykonanie go, może narobić wiele szkód.

Redakcja e-slask.pl