Jak bezpiecznie nadać paczkę do USA?

Wysyłanie paczek do USA wiąże się z pewnymi ograniczeniami, ale wszystkim w tej kwestii zajmują się profesjonalne firmy kurierskie

Przesyłki do USA – zasady wysyłki

Wysyłanie paczek do USA może niektórym wydawać się podobne do przesyłek w obrębie Polski albo do innych krajów w Europie. Współczesnym światem rządzi przecież globalizacja, więc nie powinno nikogo dziwić, że oczekujemy takich wysyłek do Stanów Zjednoczonych, które nie wiążą się z formalnościami czy ograniczeniami.

Trzeba jednak mieć na uwadze, że są pewne zasady, które trzeba przestrzegać, żeby zapewnić poprawne dostarczenie paczki do Stanów Zjednoczonych. Jeśli ich nie przestrzegamy, paczka może zostać odesłana do nadawcy, a tego byśmy chcieli uniknąć. Jako że mówimy o podróży setek tysięcy kilometrów, warto zatroszczyć się o odpowiednie przygotowanie paczki do USA.

Na szczęście, profesjonalna wysyłka paczki do USA jest organizowana m.in. przez https://www.globkurier.pl/cennik/przesylki-miedzynarodowe/paczki-i-przesylki-do-usa.

Koszt wysyłki paczki do USA

Niezwykle ważna sprawa to cena wysyłki paczki do USA. Koszty bardzo się różnią w zależności od przewoźnika, rozmiaru i wagi paczki, a także wybranych opcji dostawy. Dlatego warto porównać oferty różnych firm kurierskich i pocztowych.

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się dokładnych informacji o kosztach, jest skorzystanie z kalkulatora dostępnego na stronie internetowej danej firmy kurierskiej. Wprowadzając informacje o rozmiarze i wadze paczki, oraz wybierając preferowany czas dostawy, można uzyskać orientacyjną cenę wysyłki.

Przy wysyłaniu paczki do USA zawsze trzeba pamiętać o dodatkowych opłatach, do których zaliczają się:

  • cło,
  • podatki.

Stany Zjednoczone mają swoje własne przepisy w tej sprawie, więc warto się z nimi zapoznać albo skorzystać z pomocy firmy kurierskiej.

Warto też rozważyć wybór usługi śledzenia paczki. To przydatne narzędzie, które pozwala kontrolować aktualny status przesyłki i dowiedzieć się, kiedy zostanie dostarczona.

Przykładowo, w Globkurier wysyłka paczki do USA o rozmiarach 50x50x20 (długość, szerokość, wysokość) to koszt od 300 do 500 zł.

Jak prawidłowo zabezpieczyć paczki do USA?

Podstawowa zasada polega na unikaniu umieszczania w paczce do USA przedmiotów, które są zakazane. Oczywiście, dotyczy to artykułów  takich jak papierosy, alkohol, broń czy narkotyki. Trzeba jednak mieć na uwadze, że jest jeszcze kilka grup przedmiotów, których nie możesz niestety umieścić w paczce wysyłanej do USA. Zalicza się do nich m.in.:

  • perfumy. Nie możemy wysłać perfum do USA. Jednak możemy polecić inne upominki;
  • skóry zwierzęce oraz poroże. Produkty pochodzenia zwierzęcego mogą podlegać ograniczeniom i opłacie celnej;
  • biżuteria. Biżuteria jest pod specjalnym nadzorem celno-skarbowym i mogą być wymagane dodatkowe formalności;
  • leki. Wysyłka leków do USA jest uregulowana. Upewnij się, że posiadasz wszystkie niezbędne dokumenty;
  • rośliny. Wysyłka roślin jest ściśle regulowana z powodu możliwości przenoszenia chorób i szkodliwych organizmów.

Materiał zewnętrzny

Redakcja e-slask.pl