Czy warto zainwestować w betonowe meble do ogrodu? Rozwiewamy wątpliwości!

Beton architektoniczny staje się coraz bardziej popularnym materiałem w aranżacji nie tylko wnętrz, ale też ogrodów. Na rynku dostępny jest coraz szerszy wybór mebli ogrodowych wykonanych z tego nowoczesnego materiału. Betonowe meble są ozdobą przestrzeni i dodają jej współczesnego charakteru. Nie należą jednak do najtańszych. Czy warto zdecydować się na taką inwestycję?

Trwałość i pielęgnacja mebli betonowych

Surowy, niepowtarzalny wygląd betonu architektonicznego jest niezwykle nowoczesny i elegancki. Ciekawe przebarwienia i przyjemna faktura to niezaprzeczalne zalety tego ekskluzywnego materiału. Na tym jednak nie kończą się plusy zastosowania tego materiału w ogrodzie. Jest on wyjątkowo wytrzymały, pięknie zmienia się pod wpływem czasu, nabierając dodatkowego uroku w procesie starzenia, a dodatkowo jest łatwy w utrzymaniu. Meble wykonane z betonu architektonicznego należy odpowiednio impregnować, co zabezpieczy powierzchnię przed powstaniem tłustych plam i porostem glonów. Aby utrzymać beton w czystości, wystarczy umyć go samą wodą przy użyciu myjki ciśnieniowej. Można również zastosować przeznaczone do tego celu delikatne detergenty. Meble ogrodowe z betonu przy odpowiedniej pielęgnacji będą zdobiły nasz ogród przez wiele lat.

Łączenie betonu z innymi materiałami

Pełen zestaw mebli ogrodowych z betonu architektonicznego to niezwykle luksusowy wybór. Pełen komplet wypoczynkowych mebli ogrodowych, z dopasowanym stołem, ławą czy innymi dodatkami da wyjątkowo elegancki, prestiżowy efekt. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby połączyć elementy betonowe z meblami wykonanymi z innych materiałów. Minimalistyczny wygląd betonowych mebli i akcesoriów tarasowych z surowego betonu można połączyć z połyskiem stali nierdzewnej, lekkością szkła, żywymi kolorami tworzyw sztucznych, a nawet przytulnością drewna lub wikliny. Beton niezwykle elegancko wygląda też w zestawieniu z czarnymi elementami kutymi i miękkimi tkaninami.

Betonowe akcenty do każdego ogrodu

Jeśli z jakichś powodów nie możemy zdecydować się na betonowe meble, warto w dekoracji ogrodu, tarasu czy balkonu wykorzystać akcesoria z betonu architektonicznego. Duży wybór zarówno mebli ogrodowych z betonu, jak i dekoracji betonowych znajdziemy w Internecie, na przykład na stronie jadar.pl. Betonowe donice, czy dekoracyjna misa z betonu dodają naszej aranżacji nowoczesnego charakteru. Wystarczy wykorzystać drobne akcesoria dekoracyjne z betonu, takie jak figurki, świeczniki czy eleganckie patery, aby stworzyć wymarzony nastrój, nawet na małym balkonie.

Redakcja e-slask.pl