Co zrobić z starymi meblami: opcje utylizacji i recyklingu

Zużyte, stare meble mogą stanowić problem. Należy zastanowić się nad opcjami utylizacji lub recyklingu. W dalszej części tekstu przyjrzymy się różnym sposobom na pozbycie się starych mebli. Jeśli zastanawiać się co zrobić ze starymi meblami, w tym artykule znajdziesz na to pytanie odpowiedz.

Dowiedz się więcej:

Malowanie mebli na biało – poradnik

Jak zrobić meble ogrodowe? – zrób to sam

Recykling starych mebli – a może upcykling?

Recykling starych mebli to świetny sposób, aby przedłużyć ich życie i zapobiec oddaniu. Upcycling to niezależny proces recyklingu, w którym meble otrzymują maksymalne przedłużenie użytkowania. Oddawanie mebli do instytucji lub organizacji charytatywnej może odbywać się na dużą skalę. Kiedy oddajesz meble, dajesz im drugą szansę na życie i pomagasz potrzebującym. Nie tylko to, ale także pomagasz środowisku, zmniejszając ilość odpadów i zachowując zasoby. Najlepszą częścią upcyklingu jest to, że jest łatwy do samodzielnego wykonania i można go wykonać przy minimalnych kosztach. Więc jeśli masz jakieś stare meble leżące wokół, nie wyrzucaj ich – poddaj je recyklingowi!

Ile kosztuje wywóz starych mebli?

Koszt usunięcia starych mebli może się różnić w zależności od miejsca zamieszkania i rodzaju mebli, które musisz wyrzucić. Ogólnie rzecz biorąc, kosztuje to w dowolnym miejscu do około 200 zł, za nieporęczne przedmioty, takie jak kanapy lub materace. Jeśli masz mniejsze przedmioty, takie jak krzesła lub komody, możesz sam zabierać je do lokalnego centrum recyklingu samodzielnie. Niektóre firmy oferują nawet bezpłatne usługi odbioru, jeśli jesteś gotów poczekać kilka dni, aby przyszli odebrać stare meble. Możesz również poszukać w Internecie usług, które specjalizują się w usuwaniu mebli. Pamiętaj, aby sprawdzić recenzje przed zarezerwowaniem jakiejkolwiek usługi. Zawsze zapisuj swoje dane na wypadek, gdyby coś poszło nie tak podczas procesu usuwania.

Gdzie wyrzucić stare meble ?

Nie rozstawaj się z wszystkimi śmieciami na śmietniku, nie pal ich na swoim podwórku. Grozi to karze finansowej. Jeśli chodzi o pozbywanie się niepotrzebnych mebli, to mamy do dyspozycji kilka możliwości. Najczęstszą z nich jest oddanie mebli do Punktu Oczyszczania Przestrzeni Publicznej (Pszok) lub wyrzucenie ich do pojemnika odpadów komunalnych. Jest to zapewniane przez władze lokalne i jest specjalnie zaprojektowany do obsługi przedmiotów wielkogabarytowych, takich jak kanapy i inne meble. Nie musisz martwić się o transport wielkogabarytowych rzeczy, po prostu zostaw je w kontenerze. Alternatywnie możesz skontaktować się z lokalną gminą i zorganizować utylizację starych mebli. W zależności od lokalizacji, mogą oni być w stanie zapewnić specjalną usługę odbioru dużych przedmiotów lub doradzić, gdzie je zabrać. Możesz również być w stanie znaleźć prywatne firmy, które oferują usługi utylizacji mebli. Oddaj meble do domu dziecka lub stwórz ogłoszenie o pozbyciu się.

Zobacz: DIY- Jak zrobić meble z palet krok po kroku?

Redakcja e-slask.pl