Co na przeziębienie – najlepsze sposoby

W obecnych czasach przeziębienia stanowią dość częsty problem zdrowotny. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat najlepszych sposobów zwalczania ich objawów. Co na przeziębienie będzie najbardziej skuteczne?

Co na przeziębienie – nawodnienie

Podczas przeziębienia warto przede wszystkim zadbać o odpowiedni poziom nawodnienia, ponieważ jest to bardzo istotne wśród wielu osób. Wśród najbardziej polecanych płynów można wymienić wodę, a także wszelkiego rodzaju herbatki ziołowe. Dzięki nim śluzówki nosa oraz gardła będą w odpowiedni sposób nawilżone, co może zapobiec pojawieniu się dolegliwości bólowych. Picie płynów umożliwi również szybsze pozbycie się bakterii i wirusów z organizmu, dlatego jest tak polecane.

Oczyszczanie nosa

Wśród najlepszych sposobów na przeziębienie można również wymienić odpowiednie oczyszczanie nosa. Dzięki stosowaniu irygacji możliwe jest skuteczne pozbycie się nadmiernie zalegającej wydzieliny. Jednak leki na przeziębienie obejmują również krople do nosa, które mają bardzo pozytywny wpływ na śluzówkę nosa, ponieważ powodują jej obkurczenie. Warto z nich skorzystać, jeśli cierpi się na nadmierny katar oraz zalegającą wydzielinę w nosie.

przeziębienie

Co na przeziębienie – rozgrzewanie się

Rozgrzewanie się to kolejny istotny aspekt podczas leczenia przeziębienia. Podczas choroby bardzo często występuje uczucie zimna, a także dreszcze. Warto im przeciwdziałać dzięki zastosowaniu wybranych sposobów. Wśród nich można na przykład wymienić spożywanie rozgrzewających zup, takich jak rosół lub barszcz czerwony. Dodatkowe przyprawy warto dodawać do zup w sezonie jesienno-zimowym, kiedy ryzyko zachorowania na różnego rodzaju infekcje staje się wyższe.

Polecamy: https://www.e-slask.pl/przeziebienie-u-dziecka-najlepsze-sposoby/

Witamina C

W walce z chorobą warto również rozpocząć stosowanie witaminy C, którą z powodzeniem można znaleźć w bardzo wielu zróżnicowanych suplementach. Oprócz tego witamina C może być również dostarczana do organizmu człowieka z naturalnych źródeł. Wśród nich wymienia się cytrusy, pietruszkę, paprykę, a także owoce dzikiej róży. Warto je włączyć do swojego codziennego jadłospisu, ponieważ będzie to niezwykle skuteczny sposób na poprawę odporności, a także walkę z istniejącym przeziębieniem.

Cebula i czosnek

Wiele osób zastanawia się, co na przeziębienie będzie najbardziej skuteczne. Wśród polecanych produktów można przede wszystkim wymienić cebulę oraz czosnek, które mają bardzo korzystne właściwości prozdrowotne. Uznawane są za naturalne antybiotyki, które wspomagają walkę z przeziębieniem. Dodatkowo z cebuli oraz czosnku można również z powodzeniem przygotować syrop na przeziębienie, który warto w regularny sposób spożywać. Dzięki temu przebieg choroby będzie łagodniejszy. Syrop można również spożywać w formie profilaktycznej.

Zobacz także: https://www.e-slask.pl/jak-wzmocnic-organizm-skuteczne-sposoby/

przeziębiona osoba

Co na przeziębienie – okłady

W przypadku pojawienia się gorączki warto zastanowić się nad zastosowaniem okładów, które mają bardzo pozytywny wpływ na skrócenie przebiegu choroby. Okłady powinny być chłodne. Najlepiej stosować je na czoło, a także inne rozgrzane miejsca. W tym przypadku bardzo dobrze sprawdzą się schłodzone ściereczki lub kompresy z lodem. Jednak z chłodzącymi okładami nie powinno się przesadzać i zrezygnować z tego rozwiązania w przypadku pojawienia się silnego bólu.

Zobacz także: https://www.e-slask.pl/produkty-bogate-w-zelazo-sposoby-na-skuteczna-suplementacje-zelaza/

Płukanki

Wśród najlepszych sposobów na bolące gardło podczas przeziębienia można również wymienić płukanki. Umożliwiają one zmniejszenie suchości odczuwanej w gardle, a także dolegliwości bólowych oraz podrażnienia gardła. Najlepszym płynem do płukania gardła będzie woda z solą, ponieważ ma właściwości zarówno antybakteryjne, jak i antywirusowe. Jednak gardło można również płukać wcześniej przygotowanym naparem z szałwii, który działa odkażająco na śluzówki.

Redakcja e-slask.pl