Zdrowe smakołyki dla psa – jak je wybrać?

Zdrowe smakołyki dla psa to fantastyczne urozmaicenie diety każdego zwierzaka. Wiele osób zastanawia się, na co konkretnie zwrócić uwagę podczas ich zakupu. Warto się tego dowiedzieć oraz zapoznać z najważniejszymi aspektami.

Rodzaj przysmaków

Podczas wyboru zdrowych smakołyków dla psa powinno się przede wszystkim zwrócić uwagę na ich rodzaj. W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć  smakołyki dla psa, które są zróżnicowane względem siebie między innymi formą. Polecane są przede wszystkim naturalne przysmaki dla psów, które są bogate w składniki odżywcze niezbędne dla prawidłowego rozwoju zwierząt. Wśród naturalnych smakołyków można wymienić na przykład takie produkty jak suszone mięsne smaczki, ale także gryzaki, żwacze, czy suszone uszy. Oprócz tego w sprzedaży dostępne są produkty, które powstały na bazie zbóż oraz warzyw. Dostarczają one zwierzęciu węglowodanów. Smakołyki dla psa obejmują także produkty specjalistyczne, które są przeznaczone dla psów o specjalnych potrzebach.

Skład produktów

Kolejną istotną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę podczas wyboru smakołyków dla psów, jest skład poszczególnych produktów. Głównym składnikiem przekąsek dla zwierząt jest zazwyczaj mięso w różnych formach, dlatego warto sprawdzać jego zawartość w konkretnych wyrobach. Warto wybierać zdrowe przysmaki dla psów, które dostarczą im substancji odżywczych niezbędnych do codziennego funkcjonowania. W składzie przysmaków powinno się unikać sztucznych dodatków, takich jak na przykład konserwanty, wypełniacze oraz sztuczne barwniki. Naturalne przysmaki dla psów powinny mieć krótki skład, który nie będzie obejmował niepotrzebnych dodatków.

Smak i aromat

Bardzo istotną kwestią podczas wyboru przysmaków dla psów jest ich smak oraz aromat. Dla zwierzęcia jest to najważniejszy aspekt podczas spożywania jedzenie. Jeśli przysmaki nie będą dobre i nie będą smakowały psu, to z całą pewnością ich nie zje. Dlatego warto poznać indywidualne preferencje swojego pupila oraz dostosować do nich podejmowane decyzje zakupowe. Doskonałym wyborem będą przekąski smaczne i aromatyczne. Ich fantastyczny zapach pies poczuje z daleka, dlatego na pewno bardzo chętnie je zje. W sprzedaży można znaleźć przysmaki w bardzo zróżnicowanych wariantach smakowych, dlatego na pewno uda się wybrać coś, co przypadnie do gustu zwierzakowi. Mogą to być zarówno smaki wołowe i wieprzowe, jak i drobiowe lub rybne.

Kształt i tekstura

Wybierając przysmaki dla swojego psa nie można zapomnieć również o tak istotnych aspektach jak kształty oraz tekstury wybranych produktów. Dzięki dobrze dobranemu kształtowi oraz teksturze możliwe jest zaspokojenie potrzeb psa pod kątem żucia oraz gryzienia, co sprawi, że nie będzie miał on chęci na niszczenie przedmiotów znajdujących się wokół. Oprócz tego gryzienie twardych przekąsek może stanowić fantastyczny masaż dla dziąseł psa, co w pozytywny sposób wpłynie na ich ukrwienie oraz oczyszczenie zębów. Warto kupować zwierzęciu różne przekąski aby sprawdzić, które mu najbardziej odpowiadają pod względem kształtu oraz tekstury. Psy z problemami zdrowotnymi mogą sobie nie poradzić ze zbyt twardymi smakołykami, dlatego w takich przypadkach powinno się ich unikać.

Wiek i wielkość psa

Przekąski dla psów powinny być również dostosowane do wieku oraz wielkości konkretnego zwierzęcia. Szczenięta oraz psi seniorzy mogą mieć spore problemy z gryzieniem twardych przekąsek. W takich przypadkach najlepszym wyborem będą przekąski o miękkiej konsystencji, z którą bez problemów poradzi sobie każdy pies. Natomiast młodym psom, które są w fazie intensywnego gryzienia, polecane są twarde smakołyki, które zaspokoją tę potrzebę. Oprócz tego podczas wyboru przekąsek dla psów należy również zwrócić uwagę na wielkość psa. Dla małych psów nie poleca się smakołyków o zbyt dużych rozmiarach, ponieważ mogą mieć kłopot z ich pogryzieniem. Natomiast większe przysmaki warto wybierać dla większych psów, ponieważ doskonale sobie z nimi poradzą.

Forma podania

Smakołyki dla psa, które są aktualnie dostępne w sprzedaży, różnią się między sobą także formą podania, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na ten aspekt. Najważniejsze informacje dotyczące poszczególnych produktów są umieszczane na ich etykietach. To właśnie tam można znaleźć informacje, dla jakich psów przeznaczone są konkretne przysmaki. Można zapoznać się także ze sposobem ich podawania oraz częstotliwością, z jaką można to robić. Warto pamiętać, że przekąski dla psów stanowią jedynie dodatek w ich diecie i nie powinny zastępować pełnowartościowej karmy.

Redakcja e-slask.pl