Świąteczny klimat w sypialni. Na jakie dodatki się zdecydować?

Udekorowana w świątecznym klimacie sypialnia jest nie tylko miła dla oka. Wprowadza nas w bożonarodzeniową atmosferę i w oczywisty sposób poprawia humor. Stanowi fantastyczne uzupełnienie dla zazwyczaj przyozdobionego salonu. Jak wprowadzić świąteczną magię do strefy wypoczynku? Przeczytaj!

Na Święta Bożego Narodzenia udekoruj cały dom – nie tylko salon!

Dekorowanie domu na święta zazwyczaj dotyczy salonu i ogrodu. W gościnnym pokoju większość z nas stawia choinkę, na drzwiach wejściowych wiesza wianki, a przed domem montuje lampki. I choć wskazane elementy bez wątpienia wprowadzają nas w bożonarodzeniową atmosferę, niektórzy na nich nie poprzestają. Bogata oferta dekoracji świątecznych, którą spotkać można dosłownie wszędzie – w sklepach stacjonarnych, w sieci, na straganach w trakcie modnych ostatnio jarmarków bożonarodzeniowych – sprawia, że coraz chętniej sięgamy po nieoczywiste do tej pory dekoracje.

Ozdabiamy już nie tylko salony, ogrody i podwórka, ale także kuchnie, a przede wszystkim domowe sypialnie. W tych ostatnich nie brakuje świątecznych lampionów, dekoracji okiennych czy łańcuchów migoczących lampek. Pościel świąteczna zdobi nasze kołdry i poduszki, a do łóżka kładziemy się w tematycznych piżamach.

Tekstylia stanowią zresztą osobną, bardzo rozbudowaną ofertę świątecznych dekoracji, które dodatkowo mogą wyróżniać się praktycznym zastosowaniem. Wśród nich można znaleźć m.in. tematyczne koce, ciepłe pledy, gwiazdkowe prześcieradła, ręczniki, wspomnianą pościel świąteczną czy poszewki z motywem na dekoracyjne poduszki.

Sypialnia w gwiazdkowym klimacie – dlaczego warto ją udekorować?

Wbrew pozorom, świąteczny czas mija bardzo szybko. Po grudniu przychodzi styczeń, luty i marzec, a więc mroźne miesiące zimowe, w trakcie których tak naprawdę niewiele się dzieje. Warto więc świąteczny czas wykorzystać w stu procentach i cieszyć się nim już odpowiednio wcześniej. Tak, by w wyśmienitym humorze i z pozytywną energią wejść w kolejny rok.

Udekorowanie świątecznymi ozdobami całego domu, pozwala poczuć gwiazdkową atmosferę w każdym pomieszczeniu. W sypialni, gdzie śpisz, relaksujesz się i wypoczywasz – taki klimat jest szczególnie istotny. Tym bardziej, jeśli masz dzieci. Maluchy kochają przecież przygotowania do okresu świątecznego. Ozdabianie ich pokoi sprawi im niesamowitą frajdę. Można nawet zaryzykować stwierdzeniem, że do łóżka wyposażonego w świąteczną pościel, będą chętniej chodziły spać!

Pozostałe, nieoczywiste, domowe dekoracje świąteczne

W łazience warto rozwiesić gwiazdkowe ręczniki. W kuchni możesz postawić tematyczną puszkę na pierniki, a w szafkach świąteczne kubki. Inspiracji jest naprawdę bardzo dużo!

Pamiętaj jednak o tym, że niektóre dekoracje można przygotować samodzielnie, a papierowe łańcuchy choinkowe stanowią zaledwie jeden przykład. Równie dobrze możesz zrobić girlandę z suszonych plasterków pomarańczy i cytryn czy własnoręczny stroik z igliwia. Ozdoby hand-made mają niepowtarzalny, niemożliwy do podrobienia charakter. Zatem, gdy gotowe, kupne dekoracje nie są w Twoim guście – nic straconego. Puść wodzę fantazji i stwórz autorskie ozdoby gwiazdkowe na własną rękę.

Artykuł sponsorowany

Redakcja e-slask.pl