Standy reklamowe POS – jakie rodzaje wyróżniamy i gdzie można je zastosować?

Każdy z nas z pewnością niejednokrotnie spotkał się ze standami reklamowymi, czy to w sklepach, na wyprzedażach, czy na różnego rodzajach imprezach i wydarzeniach tematycznych. Czym właściwie są standy reklamowe POS i jakie jest ich najczęstsze zastosowanie?

Display kartonowy idealny do działań promocyjnych

Najczęściej stosowanym standem reklamowym jest display kartonowy. Przeznaczony jest przede wszystkim do ustawienia przy kasie czy półce z towarem w sklepie, a służy do ekspozycji towarów promocyjnych. Display może przybierać różne formy. Najprostszym rozwiązaniem jest display prosty, nieco bardziej zaawansowany jest display z półkami automatycznymi. Dostępne są display’e z możliwością ustawienia 10 kg na jednej półce, a także display obciążeniowy. Display’etworzone są z tektury falistej o wysokiej jakości i wytrzymałości.

Meble z kartonu? To możliwe!

Kolejnym rodzajem standów reklamowych POS są meble kartonowe. Produkowane są w 100% z ekologicznych materiałów, a możliwość wyboru indywidualnego designu sprawia, że meble stają się elementem identyfikacji wizualnej firmy. W ofercie znajdują się zarówno krzesła, ławki, siedziska, jak i moppersy, stoły czy domki. Meble kartonowe to bardzo ciekawa i unikalna forma zagospodarowania przestrzeni zarówno firmowej, jak i każdego innego wnętrza. Meble kartonowe spełniają normy bezpieczeństwa, są trwałe, wytrzymałe i dają gwarancję stabilności.

Lodówki z kartonu

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są ekologiczne lodówki kartonowe. Nie są to atrapy, a prawdziwe urządzenia wyposażone w agregat chłodniczy, pozwalający na zachowanie temperatury w zakresie od 2 do 6 stopni C. Na uwagę zasługuje wymienna grafika, którą można dopasować i spersonalizować np. pod kątem sezonowości. Dostępne są także owijki na lodówkę, a także kosze chłodzące. Największą zaletą kartonowych lodówek jest ich niska waga, co pozwala na większą mobilność i bezproblemowy transport w dowolne miejsce. Lodówki kartonowe są w pełni odporne na wilgoć i zmiany temperatur.

Kartonowe postacie

Nic tak nie wpływa na renomę i rozpoznawalność marki, jak charakterystyczny, niepowtarzalny znak, który zapada w pamięć. Takim znakiem może być np. kartonowa postać występująca w formie bohatera marki. Postać z kartonu może być postacią ludzką, bajkową czy zwierzakiem, a to pozwala na personalizację i dostosowanie tego standu do aktualnych potrzeb. Każda postać tworzona jest z ekologicznej tektury, a jakość druku jest naprawdę doskonała.

Czy warto używać standów reklamowych POS?

Zdecydowanie tak! Standy reklamowe POS, to doskonały sposób na indywidualizację projektów, stworzenie przyjaznej atmosfery towarzyszącej imprezom biznesowym czy promocjom, a do tego sposób na skuteczną reklamę. Standy reklamowe POS są tworzone z materiałów ekologicznych, dzięki czemu ulegają recyklingowi, nie szkodząc środowisku. To wszystko sprawia, że standy cieszą się coraz większą popularnością i bardzo szerokim zastosowaniem.

Redakcja e-slask.pl