Ta strona używa cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na stosowanie plików cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności

Logo ŚCSI

Logo Śląskiego Centrum Społeczeństwa Informacyjnego stanowi element identyfikacji wizualnej instytucji. 

Znak graficzny (logo) Śląskiego Centrum Społeczeństwa Informacyjnego (ŚCSI) stanowi własność ŚCSI i jest podstawowym elementem identyfikacji wizualnej ŚCSI. Umieszczany jest w materiałach informacyjnych i promocyjnych przygotowanych przez ŚCSI. Forma oraz sposób stosowania znaku muszą być zgodnie z wzorem. Poprawność zastosowania logo musi być każdorazowo zatwierdzana przez jednostkę ŚCSI nadzorującą poprawność stosowania identyfikacji wizualnej ŚCSI. Projekty do akceptacji należy przesyłać na adres scsi@e-slask.pl/

Logo Śląskiego Centrum Społeczeństwa Informacyjnego zbudowane jest z sygnetu i logotypu. Sygnet przedstawia syntetycznie ujęte trzy postaci, z których każda symbolizuje trzy podstawowe obszary działalności Centrum: usługi i treści, kapitał ludzki oraz infrastrukturę. Znajdujący się po prawej stronie sygnetu logotyp zawiera pełną nazwę ŚCSI. Kolorystyka znaku, oprócz czarnego logotypu i neutralnej szarości w sygnecie nawiązuje do kolorów województwa śląskiego.

Wskazane jest stosowanie logo w wersji podstawowej, zawierającej w logotypie pełną nazwę ŚCSI w dwóch wersach. Dopuszcza się jednak stosowanie znaku w dwóch wersjach alternatywnych: z logotypów w formie skrótu nazwy oraz z logotypem w formie pełnej nazwy w jednym wersie. Stosowanie znaku w wersjach alternatywnych może determinowować np. nietypowy, zbyt wąski w pionie lub poziomie format.

Logo Śląskiego Centrum Społeczeństwa Informacyjnego udostępniane jest bezpłatnie.

Kolorystyka:

Znak w wersji podstawowej składa się z 5 kolorów. Kolory z sygnecie nawiązują do kolorów województwa śląskiego. Paletę tą uzupełniają neutralna szarość oraz czerń logotypu. W księdze znaku przedstawiona jest tabela z kolorami w różnych systemach kolorystycznych.

Warianty kolorystyczne:

Oprócz podstawowej, pełno kolorowej wersji znaku dopuszcza się stosowanie znaku w wersji monochromatycznej, w której kolory podstawowe zastąpione są czernią o różnym natężeniu oraz wersjach achromatycznych, w których stosuje się kolor czarny, Pantone lub jego odpowiednik w systemie CMYK. Zestawienie dopuszczalnych kolorów przedstawione jest w Księdze znaku. Stosowanie innych kolorów lub ich kombinacji jest zabronione.

Krój pisma zastosowany w logotypie:

Krój pisma zastosowany w logotypie to Titillium Maps 29L w odmianie 400 wt. Jest to bezpłatny, bezszeryfowy krój pisma zaprojektowany w 2009 r. w Accademia di Belle Arti Urbino. W logo w alternatywnej wersji ze skrótem w logotypie zastosowany jest krój Titillium Maps 29L w odmianie 800 wt.

Przed zastosowaniem logotpu należy zapoznać się z zamieszczoną poniżej Księgą Znaku.