Na co zwrócić uwagę przy wyborze płynu do higieny intymnej?

Wybór płynu do higieny intymnej to niełatwe zadanie. Każda kobieta chce mieć pewność, że wybierze produkt, który zadba o zdrowie jej ciała. Często zdarza się, że po oddaniu się w ręce reklam i promocji mamy problem z doborem odpowiedniego produktu. Z tego powodu postaramy się omówić szereg ważnych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze płynu do higieny intymnej.

Na co patrzeć przy wyborze płynu do higieny intymnej?

Każdemu produktowi powinno towarzyszyć kilka niezbędnych danych, które należy uwzględnić przed zakupem. Na etykiecie znajdziemy informacje takie jak skład i dobrze jest, abyśmy staranie mu się przyjrzeli. Wszelkie składniki, które podrażniają lub zaburzają naturalną równowagę mikroflory intymnej, powinny zostać wykluczone.

Formuła pH

Normalnie środowisko intymne kobiecego ciała jest obarczone kwasowością od 4,2 do 4,5 pH. Nadmierna neutralność pH może prowadzić do podrażnień i infekcji, dlatego trzeba szukać płynu w granicach od 4,5 do 5,5.

Substancje składające się na tworzenie piany

Do mycia intymnych miejsc wskazane są delikatne i bezpieczne substancje, aby zapewnić komfort i łatwość w czasie stosowania. Wyrobów, które zawierają taurynę, swoistą amoniakową substancję, należy unikać.

Odpowiednie płyny do higieny intymnej znajdziesz na: https://ziaja.com/

Tkanka miękka

Zawsze poleca się używanie produktu, który nie uszkodzi delikatnej skóry i dobrze pieni się w połączeniu z wodą. Unikać trzeba produktów zawierających SLS i SLES. Dodatkowym atutem produktów pielęgnacyjnych będą substancje łagodzące i nawilżające.

Żaden produkt antybakteryjny

Produkty, które zawierają dodatki w postaci antybakteryjnych i zapobiegają powstawaniu infekcji, rzadko są używane do higieny intymnej. Są one zwykle zbyt silne i prowadzą do zaburzenia naturalnej równowagi bakterii, a to skutkuje podrażnieniami skóry i jej wysuszeniem.

Bezpieczne dla wrażliwej skóry

Osoby z wrażliwą skórą powinny szukać produktów bez parabenów, siarczanów, alkoholu i sztucznych substancji zapachowych. Środki hipoalergiczne są wskazane, bezpieczne i delikatne dla skóry.

Ekologiczne produkty

Wybór produktu z szacunkiem dla środowiska może okazać się również najlepszy do higieny intymnej. Produkty hipoalergiczne naturalnie mogą być bezpieczne i odżywcze dla każdego rodzaju skóry.

Wybór właściwego produktu do higieny intymnej może okazać się trudnym zadaniem. Ważne jest uwzględnienie danych na opakowaniu, aby mieć pewność, że produkt będzie odpowiednio dobrany dla skóry. Powinna to być formuła o pH zbliżonym do naturalnego, produkt bez szkodliwych składników, antybakteryjnych i antyseptycznych, a nawet ekologiczny jeśli możliwe. Jednym słowem, aby wybrać najlepszy produkt, trzeba dokładnie przestudiować etykietę i wybrać produkt, który najbardziej odpowiada potrzebom naszej skóry.

Redakcja e-slask.pl