Jakie są metody przedłużania rzęs?

Długie, gęste rzęsy sprawiają, że spojrzenie nabiera zdecydowanej głębi i atrakcyjności, co jednak zrobić jeśli natura nie obdarzyła nas bujną oprawą oka? Z pomocą mogą przyjść zabiegi stylizacji rzęs, polegające na ich zagęszczeniu i przedłużeniu!

Dlaczego kobiety tak często decydują się na trwałe przedłużanie rzęs?

Chcąc uzyskać głębokie, aksamitne spojrzenie możemy skorzystać z wielu różnorodnych metod stylizacji rzęs, zaczynając od stosowania odżywek, poprzez używanie tuszów, aż po trwałe przedłużanie i zagęszczanie rzęs. Ten ostatni punkt cieszy się już od kilku dobrych lat bardzo dużym zainteresowaniem, ze względu na długotrwałe efekty i wygodę jaką daje w codziennym użytkowaniu.
Przedłużenie rzęs pozwala zaoszczędzić sporo czasu, który kobiety spędzają przed lustrem, nakładając na przykład dwie warstwy tuszu, rozwiązuje też problem rozpływającego się makijażu na basenie czy podczas uprawiania sportu. Dobrze wykonana stylizacja oprawy oczu potrafi optycznie je powiększyć, zbliżyć lub oddalić od siebie, a nawet zatuszować opadające powieki!

Jakie metody przedłużania rzęs mamy do wyboru?

Gabinety kosmetyczne oferują współcześnie wiele różnorodnych metod przedłużania, a wybór odpowiedniej techniki podyktowany będzie efektem jaki chcemy osiągnąć oraz stanem naszych rzęs.

Najbardziej naturalny i delikatny efekt wydłużenia, podkręcenia oraz przyciemnienia rzęs daje metoda 1:1, polegająca na doczepieniu do jednego naturalnego włoska jednej sztuki syntetycznej. Jeśli oczekujemy naturalnie wyglądających, jednak nieco bardziej spektakularnych efektów, możemy zdecydować się na metody 2D i 3D, polegające na przyklejeniu odpowiednio dwóch i trzech sztucznych rzęs do jednej naturalnej. Natomiast dla osób chcących osiągnąć zdecydowany efekt „wow”, poleca się metody objętościowe od 4D do 8D. Coraz to większą popularnością cieszą się też niestandardowe metody przedłużania rzęs, wśród których znajdziemy na przykład tzw. „kocie oko”, polegające na wydłużeniu rzęs w kącikach oczu czy metodę Kim Camellia, która daje efekt delikatnych pazurków/ ząbków.

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs – koszt i bezpieczeństwa\o stylizacji

Ceny za przedłużanie rzęs zaczynają się od około 130 złotych przy metodzie 1:1, a koszt rośnie wraz z ilością założonych włosków oraz ich jakością – do wyboru mamy włosy syntetyczne, jedwabne czy pozyskiwane z futra norek syberyjskich. Takie zabiegi pozwalają jednak cieszyć się piękną oprawą oka od czterech do nawet sześciu tygodni.
Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, najlepiej wybierać sprawdzone salony kosmetyczne, w których pracują certyfikowani styliści rzęs. Takie doświadczone osoby będą mogły pomóc w wyborze najlepszej metody przedłużania rzęs, biorąc pod uwagę stan naszych naturalnych rzęs i wykonać zabieg w higieniczny i bezpieczny sposób, jednocześnie zapewniając najlepsze efekty stylizacji.

Redakcja e-slask.pl