Jak wybrać zakład pogrzebowy?

Okres śmierci bliskiej osoby nie należy do przyjemnych. Musimy jednak sobie z tym jakoś poradzić. W okresie tym, emocje są w stanie nami naprawdę mocno zawładnąć. Często jednak jesteśmy również zobowiązani do znalezienia właściwej firmy pogrzebowej i organizacji całego pogrzebu. W tym artykule chcielibyśmy polecić jeden ze sprawdzonych zakładów pogrzebowych z Chorzowa. Mieszkańcy tego miasta jak i okolic powinni rozważyć tę właśnie opcję.

Oferty zakładów pogrzebowych

W na terenie całej Polski działa mnóstwo zakładów pogrzebowych. Rozeznanie się w nich nie należy do najprostszych zadań. Warto czytać opinie i pytać znajomych, z kogo usług warto skorzystać. Zwracajmy również uwagę na staż działalności danej firmy. Przykładowo zakład pogrzebowy Kocel z Chorzowa działa już na naszym rynku od 1990 roku. Świadczy on zakres usług pogrzebowych również i na terenie całego województwa śląskiego. 

Wiele zakładów pogrzebowych posiada również do wynajęcia sale gdzie można zorganizować stypę. To ogromne ułatwienie dla organizatora. Nie zawsze mamy możliwość otrzymania wolnego terminu w restauracji, kiedy by nam pasowało. Z kolei szukanie miejsca na organizację stypy po stracie bliskiej osoby zdecydowanie nie jest przyjemnym zadaniem.

Jeżeli masz czas i czujesz się na siłach, spokojnie przeglądnij strony internetowe zakładów. Sprawdź wszystkie niezbędne informacje i kolejno zarezerwuj pasujący termin. 

Na co zwracać uwagę wybierając zakład pogrzebowy?

Wybór zakładu pogrzebowego nie zawsze należy do najprostszych. Pod wpływem emocji nie do końca wiemy jak zachować się w danej sytuacji i jak zorganizować ostatnie pożegnanie. Często zakład pogrzebowy jest wybierany na szybko – pierwszy lepszy z najbliższej okolicy. Lokalizacja jest ważna, ale nie najważniejsza. Powinniśmy przyłożyć nieco więcej uwagi również kilku innym aspektom.

Jedną z ważniejszych kwestii jest to, czy zakład pogrzebowy ma w swojej ofercie transport zwłok. Nie każda firma ma w swojej ofercie transport z innych części kraju. Zakład pogrzebowy powinien spełniać konkretne wymagania sanitarne, jak na przykład zarejestrowany samochód. Miejsce na trumnę powinno być wyizolowane i właściwie zabezpieczone. Istotne jest również to, aby jego wnętrze było dostosowane do łatwej dezynfekcji.

Kolejną kwestią jest sam charakter pogrzebu. Większość firm oferuje jedynie organizację pogrzebu w obrządku religijnym innym niż katolicki, dlatego warto się temu przyjrzeć.

Śmierć bliskiego – co dalej?

Śmierć bliskiej osoby nie oznacza dla ciebie końca świata. Nie każdy jest w stanie poradzić sobie równie łatwo z tego typu sytuacją. Każdy z nas jest świadom tego, że pogrzeb nie należy do najprostszych momentów. Jeżeli nie czujesz się na siłach aby go zorganizować i pamiętać o wszystkim, powierz to zadanie sprawdzonej firmie. Mając mniej na głowie spokojniej przejdziesz przez ten ciężki okres i nie będziesz martwić się o to, że czegoś zapomniałeś.

Redakcja e-slask.pl