Czym charakteryzuje się i jakie ma zalety ma wynajem aut na minuty?

Na współczesnym rynku usług transportowych w Polsce funkcjonuje wiele nowoczesnych rozwiązań będących ogromnym udogodnieniem dla kierowców. Świetnym przykładem jest tu wynajem samochodów na minuty zdecydowanie ułatwiający poruszanie się po miejskich ulicach.

Wynajem aut na minuty – co to takiego?

Wynajem aut na minuty to usługa transportowa będąca odmianą krótkoterminowego najmu samochodów. Jednak w przeciwieństwie do tradycyjnego wynajmu wiążącego się z   koniecznością zawarcia pisemnej umowy formalności są w tym przypadku bardzo uproszczone. Sprowadzają się do zainstalowania na smartfonie aplikacji PANEK CarSharing – wynajem jest w całości obsługiwany z jej poziomu. Bez aplikacji nie da się otworzyć samochodu ani zakończyć usługi. Służy ona ponadto do zgłaszania uwag i usterek oraz do realizowania płatności.

Wynajem aut na minuty – jak korzystać?

Warunkiem niezbędnym do korzystania z samochodów na minuty jest posiadanie konta klienta w aplikacji. Usługa ta jest adresowana do osób mających ważne prawo jazdy – nie ma znaczenia, czy samochody są wypożyczane w celach prywatnych, czy biznesowych. Należy jednak przypomnieć, że niektóre auta można wypożyczyć tylko wtedy, jeśli we wspomnianej aplikacji zostanie wydana określona kwota. Inaczej wygląda to w przypadku samochodów z grup takich jak m.in. Economy, Comfort, MiniCargo czy bus – wynajem tych pojazdów wchodzi w rachubę już po zarejestrowaniu nowego konta.

Wynajem aut na minuty – dlaczego warto?

Z samochodów na minuty warto korzystać z paru ważnych powodów. Przede wszystkim jest to oszczędność czasu i pieniędzy. Usługa ta to nie tylko doskonała alternatywa dla transportu publicznego i prywatnych przewoźników, ale też jest wygodnym rozwiązaniem dla osób sporadycznie siadających za kółkiem. Ułatwia poruszanie się po mieście w komfortowych warunkach. Kierowca płaci jedynie za realnie pokonany dystans i za rzeczywisty czas przejazdu. Stawki nie są wygórowane, w związku z czym nie naruszają płynności budżetu przeznaczonego na przejazdy.

Redakcja e-slask.pl