Czy scrapbooking to dobre hobby dla ciebie?

Różnorodne zajęcia typu DIY to świetny sposób na zrelaksowanie się i uwolnienie swoich pokładów kreatywności. Nic dziwnego, że wiele osób – niezależnie od płci i wieku – pasjonuje się robótkami ręcznymi. Jednym z ciekawszych hobby związanych z pracami manualnymi jest scrapbooking. Choć dla niektórych termin ten brzmi obco, wcale nie jest niczym nowym. Sztuką scrapbookingu zajmowały się już w XIX wieku takie osobistości jak Thomas Jefferson czy Mark Twain. Na czym polega jej fenomen?

Czym jest scrapbooking i dlaczego zdobył popularność?

Najprościej rzecz ujmując scrapbooking to sztuka ręcznego tworzenia i ozdabiania albumów ze zdjęciami, kartek okolicznościowych czy zaproszeń. Do dekorowania używane są rozmaite materiały, na przykład kolorowe i wzorzyste arkusze papieru, suszone kwiaty, guziki, wstążki, cekiny, naklejki czy znaczki pocztowe. Poszczególne ozdoby mogą być utrzymane w jednej kolorystyce i tematyce lub różnorodne. Tak naprawdę wszystko zależy od wizji artysty. Wyjątkowe akcesoria do scrapbookingu możesz znaleźć tutaj: https://www.creativehobby.pl/pol_m_scrapbooking-172.html. Dlaczego coraz więcej osób zaczyna interesować się tą formą sztuki? Tworząc piękne książki z ulubionymi zdjęciami czy pamiątkami rodzinnymi, można niejako zatrzymać w czasie pewne wydarzenia i zachować je na dłużej w swojej pamięci. Sporo pasjonatów scrapbookingu tworzy albumy upamiętniające najpiękniejsze chwile w ich życiu, takie jak ślub, narodziny dziecka czy wymarzona podróż. 

Sprawdź, czy scrapbooking to coś dla ciebie!  

Aby dekorować albumy czy kartki, wcale nie musisz mieć wybitnych zdolności manualnych. Nie znaczy to jednak, że scrapbooking jest zajęciem dla każdego. Technika ta wymaga sporo cierpliwości i precyzji w działaniu. Przyda się również zmysł estetyczny i wyobraźnia. Jeśli posiadasz te cechy, a w dodatku lubisz prace manualne i piękne przedmioty, zdecydowanie powinieneś spróbować swoich sił w scrapbookingu! Dobra wiadomość jest taka, że aby rozpocząć, wcale nie potrzebujesz dużych nakładów finansowych. Akcesoria do ozdabiania albumów są łatwo dostępne, a przy odrobinie kreatywności z powodzeniem wykorzystasz również przedmioty ze swojego otoczenia, które już masz w domu. Na początku wybierz zdjęcie lub inną pamiątkę, którą pragniesz ozdobić. Następnie zaopatrz się w bazę, czyli notes, album lub pojedynczy arkusz tektury, do którego będziesz przyklejać ozdoby. Koniecznie będą ci potrzebne dobre nożyczki i klej. Dobór pozostałych akcesoriów i dekorów zależy od ciebie. Nie bój się eksperymentów. Łącząc różne kolory, faktury i style możesz uzyskać wyjątkowy efekt finalny! 

Redakcja e-slask.pl