Bezpośredni importer z Chin – co sprowadza do Europy?

Praktycznie każdy kraj ma towary, które eksportuje poza swoje granice i takie, które importuje do danego państwa. Handel zagraniczny jest niezwykle ważny w obecnych czasach.

Pośrednicy w handlu

Najtaniej kupuje się towary bez pośredników. O tym wiedzą wszyscy, to podstawowa zasada w handlu. Im więcej pośredników, tym większy ostateczny koszt towaru. Nabywcy chcą płacić jak najmniej, zatem kupowanie bez pośredników bardzo się opłaca. Bezpośredni importer z Chin jest w stanie zaoferować najkorzystniejsze ceny na rynku, co przekłada się bezpośrednio na ilość zamówień, większe zyski. Trudno kupować towary bezpośrednio za granicą. Takie transakcje wiążą się z koniecznością zapoznania się z prawem międzynarodowym. Trzeba zapłacić cło i należne podatki, akcyzy. Warto więc korzystać z usług pośrednika, który jest godny zaufania i przeprowadzi przez cały ten proces. Zdecydowanie warto przeczytać, jaka jest odpowiedzialność tego pośrednika. Te informacje muszą być zawarte w umowach.

Drogi docierania towarów do Europy

Jeśli chodzi o import towarów, można wyróżnić transport lotniczy i transport morski. Transport lotniczy jest oczywiście o wiele droższy, co ma bezpośrednie przełożenie na wyższą cenę towaru. Towar trafia do klienta szybko, ale trzeba za niego więcej zapłacić. Krótki czas oczekiwania na dany przedmiot jest ogromną zaletą transportu lotniczego. Jeśli chodzi o transport morski, jest to najtańsza forma transportu, ale trzeba liczyć się z bardzo długim okresem oczekiwania. Na popularnych portalach aukcyjnych sprzedawcy importujący towar z Chin mówią nawet o dwóch lub trzech miesiącach oczekiwania. To bardzo długo. Czasami nabywca nie może pozwolić sobie na tak długi okres oczekiwania. Jest zmuszony zapłacić więcej, ale dzięki temu otrzymuje towar szybciej. Gdzie istnieje większe ryzyko, że towar dotrze do ostatecznego nabywcy uszkodzony, zniszczony? Wydaje się, że takie ryzyko istnieje zarówno w transporcie morskim, jak i w transporcie lotniczym, przy czym większe w tej pierwszej metodzie.

Kosmetyki i ubrania z Chin

Coraz więcej kobiet zamawia towary z Chin. Najczęściej są to kosmetyki i ubrania, ale nie brakuje także przedmiotów codziennego użytku i przedmiotów domowych, do kuchni, sypialni, salonu. Przed zakupem warto zorientować kto jest producentem tych towarów, czy posiadają one niezbędne atesty, aby mogły być sprzedawane na rynku polskim? Wiele z tych towarów nie jest do końca przebadanych, bezpiecznych. Warto przede wszystkim zatroszczyć się o swoje zdrowie, na drugim miejscu stawiając pieniądze i możliwe oszczędności. Kosmetyki bez atestów mogą zrobić prawdziwą krzywdę ludzkiej skórze. Konieczne może być później nawet leczenie dermatologiczne. Wiele kobiet jednak zamawia kosmetyki z Chin, ponieważ są one po prostu tańsze. Kupując ubrania z Chin, warto zastanowić się co stanie się w przypadku, jeżeli dane ubranie nie będzie pasować – zwrot towaru do Chin może przewyższyć wartość produktu.

Redakcja e-slask.pl