Atomizer do kosmetyków – jak działa?

Każdy atomizer do kosmetyków jest inny — pamiętajmy, że dobór odpowiedniej butelki z atomizerem gwarantuje wysoką jakość i zadowolenie klienta z produktu. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, w jaki sposób atomizer kosmetyczny działa.

W jaki sposób działa atomizer?

Atomizer (który jest do nabycia przykładowo w ofercie https://www.centrumopakowan.com/pol_m_Zamkniecia_Atomizery-kosmetyczne-157.html) jest to urządzenie, które służy do emitowania kropel cieczy w postaci drobnego strumienia. Atomizacja oznacza rozszczepienie dużego ciała na małe, dyskretne cząstki. Działa on na zasadzie Bernoulliego. Gdy powietrze o dużej prędkości w poziomie przechodzi nad pionową rurką, wytwarza się niskie ciśnienie, które powoduje, że powietrze i ciecz znajdujące się w rurce pionowej są wyciągane ku górze. Atomizer ma dyszę na końcu poziomej rurki, która powoduje rozbicie cieczy na małe kropelki i miesza je z powietrzem.

Atomizer do kosmetyków — kiedy się przydaje?

Zadaniem atomizera jest rozpylanie produktu znajdującego się w butelce. Opakowania kosmetyczne z atomizerem są odpowiednie dla wielu produktów. Dobry atomizer kosmetyczny powinien rozpylać delikatną mgiełkę, składającą się z drobnych cząsteczek, które długo pozostają zawieszone w powietrzu np. mgiełka do twarzy. Atomizer znajdziemy w takich produktach jak:

  • mgiełki do ciała;
  • samoopalacze;
  • dezodoranty;
  • perfumy i perfumetki;
  • żele do twarzy;
  • odżywki do włosów;
  • odświeżacze powietrza;
  • kremy spf;
  • fixing spray. Jak dobrać odpowiedni atomizer?

Atomizer dobieramy w zależności od rodzaju produktu i powierzchni, którą chcemy nim spryskać. Niewłaściwy dobór opakowania może prowadzić do poważnych konsekwencji. Szczególnie kobiety znają to uczucie, gdy latem chcą odświeżyć twarz mgiełką, a butelka rozpyla duże krople wody, które powodują spływanie makijażu. Bezsprzecznie rosnące wymagania dotyczące stosowania opakowań nieco zmuszają producentów do sięgnięcia po tak proste rozwiązanie, jakim jest rozpylacz. Producenci kosmetyków zazwyczaj kupują proste opryskiwacze, zwane też mikrospryskiwaczami. Napełniają butelkę, pakują ją do pudełka i wysyłają do sklepu. Bardzo rzadko zdarza się, że producenci zastanawiają się, czy ich rozwiązanie działa tak, jak powinno, aby spełnić wszystkie oczekiwania klienta końcowego. Prawdą jest też, że z punktu widzenia producenta, im szybciej produkt się skończy, tym szybciej konsument wybierze kolejne opakowanie. Jednak produkt może zostać uznany za nieatrakcyjny, ponieważ kończy się zbyt wcześnie. Na rynku jest wiele rodzajów atomizerów. Nie chodzi tylko o kolor, metalizację czy gwint. Warto zwrócić uwagę także na wielkość dawki.

Redakcja e-slask.pl