Ta strona używa cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na stosowanie plików cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności

Oblicza cyberprzestrzeni - wyzwania dla edukacji

W dzisiejszych czasach internet jest wykorzystywany przez uczniów praktycznie bez przerwy – nie tylko w „wolnym czasie”, ale również w trakcie jedzenia, rozmowy „na żywo”, tuż przed snem, a nawet podczas lekcji. Jakie wyzwania dla szkoły wynikają z tego zjawiska?

Jeśli jesteś dyrektorem szkoły, nauczycielem, psychologiem lub pedagogiem szkolnym Koniecznie przyjdź!

Podczas wydarzenia porozmawiamy o pozytywnych aspektach wykorzystania z internetu w edukacji. Nie zabraknie również tematyki zagrożeń i uzależnień, konsekwencji prawnych, a także zagadnień dotyczących obowiązków szkoły.

Data: 21.10.2016r. (piątek)
Godzina: 09:00 (rejestracja od 08:30)

Miejsce: Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka Katowice, ul. Bankowa 11A

Rejestracja zakończona (brak wolnych miejsc)

Kontakt w sprawie konferencji: (32) 700 78 35

 

Akademia Bezpiecznego Internetu - pilotaż projektu realizowanego przez ŚCSI oraz Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną nr 5 w Katowicach (Partnera Merytorycznego konferencji). W maju 2016 r. w wybranych dwóch katowickich szkołach o różnym etapie nauczania (podstawowym i gimnazjalnym) przeprowadzono warsztaty pod hasłem. „Bezpieczni w sieci”. Zajęcia zostały przeprowadzone zgodnie z wcześniej opracowanymi scenariuszami dostosowanymi do etapu nauczania. Celem zajęć było pokazanie korzyści i zagrożeń płynących z korzystania z Internetu, a także poszerzenie wiedzy uczniów dotyczącej zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa - inicjatywa Komisji Europejskiej Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA). Kampania ma na celu podniesienie podniesienie poziomu wiedzy i świadomości na temat zagrożeń w cyberprzestrzeni oraz promowanie bezpiecznego korzystania z Internetu i nowoczesnych technologii.

E-bezpieczeństwo jest również jednym z celów wdrażanej przez ŚCSI Strategii Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego 2020+

 


loga partnerów