Ta strona używa cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na stosowanie plików cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności

(ni) e-bezpieczny obywatel w wirtualnym świecie

W dzisiejszych czasach cyberprzestępczość stała się nieodłącznym elementem funkcjonowania sieci Internetowej. Cyberprzestępczość to już nie jedynie nastolatek próbujący sprawdzić swoje umiejętności, ale doskonale zorganizowana grupa wyspecjalizowanych przestępców (nie-bezpiecznych obywateli).

Na nic zdadzą się najdroższe i najbardziej wyspecjalizowane systemy oraz oprogramowania, jeśli to człowiek nie będzie posiadał wystarczającej wiedzy jak zachować się, aby stać się
e-bezpiecznym obywatelem!

Jeśli chcesz wiedzieć:

  • jak ktoś płaci Twoja kartą płatniczą, skoro ciągle masz ją przy sobie?
  • jak ktoś korzysta z konta bankowego, skoro nikt nie zna Twojego hasła?
  • dlaczego odebranie zdjęcia od znajomego na portalu społecznościowym może doprowadzić do włamania na Twój komputer?
  • bankowość elektroniczna - czy żółta kłódka wystarczy?
  • odbieram pocztę elektroniczną i wykonuję przelewy za pomocą telefonu... Czy to bezpieczne?
  • jak dbać o bezpieczeństwo swojej tożsamości?
  • jak bezpiecznie wykonywać przelewy internetowe, korzystać z poczty elektronicznej lub płacić kartą kredytową?

Koniecznie przyjdź!

Nie daj się oszukać, nie jesteś bezbronny i nie musisz być bezsilny wobec technologii wykorzystywanych przez współczesnych włamywaczy!

Data: 22.10.2016r. (sobota)
do wyboru: godzina 09:30 - 12:30 albo 13:00 - 16:00

Miejsce: Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka Katowice, ul. Bankowa 11A

Rejestracja

O WYKŁADOWCY:

TrenerDaniel Suchocki - Ekspert z dziedziny informatyki kryminalistycznej i analiz powłamaniowych. Posiada piętnastoletnie doświadczenie w bezpieczeństwie systemów i sieci informatycznych oraz dziewięcioletnie doświadczenie w informatyce śledczej, a także ponad sześcioletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych. Jest ekspertem z dziedziny informatyki kryminalistycznej, a także analiz powłamaniowych. Posiada uprawnienia biegłego sądowego. Jest konsultantem zarówno dla służb, policji jak również dla prywatnych przedsiębiorstw w zakresie bezpieczeństwa sieciowego, analiz powłamaniowych i behawiorystki złośliwych kodów. Swoje umiejętności z zakresu zwalczania i wykrywania ataków cyberprzestępczych zdobywał na licznych szkoleniach w kraju i za granicą między innymi w Londynie oraz Nowym Jorku. Wykładowca tematyki cyberprzestępczości na wielu uczelniach wyższych, autor technicznych szkoleń: Techniki Hackingu i Cyberprzestępczości oraz „Bezpieczeństwo pracowników biurowych". Twórca wielu artykułów specjalistycznych, prelegent i uczestnik konferencji dotyczących bezpieczeństwa informatycznego.

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa - inicjatywa Komisji Europejskiej Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA). Kampania ma na celu podniesienie podniesienie poziomu wiedzy i świadomości na temat zagrożeń w cyberprzestrzeni oraz promowanie bezpiecznego korzystania z Internetu i nowoczesnych technologii.

E-bezpieczeństwo jest również jednym z celów wdrażanej przez ŚCSI Strategii Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego 2020+


loga partnerów